Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak skompletować strój do fitnessu?

15 czerwca, 2019 strój do fitnessu

W zdrowym ciele zdrowy duch – to powiedzenie ma w sobie bardzo dużo prawdy. Dbanie o swoją sylwetkę i zdrowie. Rozpoczynając swoją przygodę z fitnessem musimy zaopatrzyć się w podstawowe elementy stroju sportowego. Bez odpowiedniego ekwipunku nie możemy zacząć ćwiczyć, gdyż źle to wpłynie na nasze zdrowie fizyczne. Jak skompletować nasz pierwszy strój do fitnessu?

Obuwie sportowe

Pierwszym, podstawowym elementem, na jakim powinniśmy się skupić jest obuwie sportowe. Nie wystarczą zwykłe trampki, jeśli chcemy porządnie zacząć ćwiczyć. Potrzebujemy czegoś, co dobrze zamortyzuje nasze stawy i nie narazi nas na żadne kontuzje. Obuwie zabezpiecza również nasze stopy i ułatwia ćwiczenia. Stopa musi być dobrze trzymana, a podeszwa grubsza i antypoślizgowa. Materiał, z którego wykonane jest obuwie powinien być oddychający i lekki.

Stanik sportowy dla kobiet

Bardzo ważną rzeczą jest również stanik sportowy. Podtrzymuje on piersi i zapewnia ich odpowiednią asekurację przy wszelkich dynamicznych ruchach. Może mieć on wkładki lub nie. Modele posiadające wkładki są z reguły lepiej podtrzymujące piersi. Same ramiączka powinny być wykonane z szerokiego, elastycznego materiału, jednak nie rozciągającego się. Cały stanik musi być wygodny i dobrany idealnie do naszego rozmiaru biustu.

Strój do fitnessu

W zależności od preferencji możemy wybrać wiele wariantów. Na nogi ubieramy dres, krótkie spodenki lub legginsy. Wszystko zależy od rodzaju wykonywanych ćwiczeń, warunków, w jakich są wykonywane i właśnie osobistych preferencji. Najpopularniejszym i najbardziej uniwersalnym wyborem będą legginsy. Wykonane z odpowiedniego materiału będą oddychające, elastyczne i nieprześwitujące. Powinny mieć poprowadzone szwy tak, aby nie wbijać się w żadną część ciała. Można ćwiczyć w samym staniku lub wybrać wygodny top.
Poszczególne części, które składają się na strój do fitnessu, mogą być wykonane z wykorzystaniem kilku nowoczesnych technologii. Popularna ostatnio jest „archroma”. To elastyczny, wytrzymały materiał, który świetnie odprowadza wilgoć. Nawet podczas bardzo wyczerpujących wysiłków pot nie jest zatrzymywany. Materiał jest bardzo cienki, na ciele zachowuje się jak druga skóra. Podobne właściwości ma Thermodry Silver. To rodzaj włókien poliestrowych szybkoschnących. W strukturze zawarte są jony srebra. Materiał cały czas pozostaje suchy przez odprowadzanie potu na zewnątrz. Srebro dodatkowo wykazuje działanie bakteriobójcze. Kolejny do Drycontrol. Wykonane również z tych samych włókien, ma bardzo podobne właściwości.
Z początku wiele kobiet krępuje się wyjść na siłownie czy zajęcia fitness ze względu na swój nieidealny wygląd. Jednak, by pozbyć się niedoskonałości figury musimy przezwyciężyć kompleksy i ruszyć ćwiczyć! Strój może zamaskować pewne mankamenty. Wystarczy wybrać szerokie, oddychające dresy oraz dłuższą koszulkę. Z biegiem czasu każda będzie dostosowywać strój do zmieniającej się sylwetki. Legginsy mają często funkcje modelującą i mogą wyszczuplić nogi. Ich wysoki stan zakryje wystający brzuszek i pomoże w utrzymywaniu odpowiedniej pozycji przy ćwiczeniach.

Meble gastronomiczne

Redakcja WyciskamySok

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

ceremonia Chanoyu
Meble gastronomiczne

Jesteś zainteresowany reklamą?