Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle

Czym charakteryzują się profesjonalne suszarki fryzjerskie?

Data publikacji 19 października, 2020

Choć suszenie włosów wydaje się sprawą prostą w realizacji, w rzeczywistości jest znacznie bardziej skomplikowane. Jeśli nie chcesz zniszczyć włosów podczas suszenia, zależy Ci na wygładzeniu ich powierzchni i ograniczeniu zjawiska elektryzowania, sięgnij po profesjonalne suszarki fryzjerskie. To sprzęt znacząco różniący się od typowych urządzeń dostępnych w szerokiej sprzedaży, które możemy znaleźć w ofercie wielu sklepów.

Podstawowe kwestie techniczne

Pierwszą rzeczą, jaka rzuca się w oczy, jest moc i waga profesjonalnych suszarek fryzjerskich. To urządzenia wyposażone w wydajne silniki elektryczne o dużej mocy, niekiedy sięgającej 2300W, ale dość lekkie i co równie ważne, zaskakująco ciche po uruchomieniu. Dzięki temu suszenie włosów zajmuje mniej czasu i jest znacznie bardziej komfortowe. W najnowszych wersjach suszarek coraz częściej stosuje się silniki bezszczotkowe, charakteryzujące się większą niezawodnością działania. Poza tym tego typu sprzęt standardowo wyposażony jest w systemy zabezpieczające przed przegrzaniem. Termostat automatycznie wyłączy urządzenie, gdy temperatura zbyt mocno wzrośnie, tym samym chroniąc silnik i zapobiegając poparzeniu. Suszarki fryzjerskie w wydaniu profesjonalnym zwykle wyposażone są również w płynny system regulacji siły oraz temperatury nawiewu. Dzięki temu suszenie włosów jest bardziej efektywne i bezpieczne.

Jonizacja powietrza

Cechą charakterystyczną niemal wszystkich profesjonalnych suszarek fryzjerskich jest funkcja jonizacji powietrza. Dzięki niej suszone włosy mniej się elektryzują, a tym samym ułożenie fryzury po wysuszeniu włosów jest mniej kłopotliwe. Należy pamiętać, że podczas suszenia włosów, na ich powierzchni kumulują się jony dodatnie, co skutkuje elektryzowaniem i samoczynnym unoszeniem się włosów, gdy zbliżamy do nich grzebień i chcemy wymodelować fryzurę. Profesjonalne suszarki fryzjerskie ceramiczne i turmalinowe posiadają wbudowane generatory jonów ujemnych, które równoważą kumulujące się na włosach jony dodatnie, tym samym zapobiegając ich elektryzowaniu. Zastosowanie tego typu technologii sprawia, że włosy po wysuszeniu są gładkie, a ułożenie fryzury staje się znacznie łatwiejsze.

Stosowane w większości zakładów fryzjerskich, profesjonalne modele suszarek ułatwiają suszenie włosów i ich przyszłe modelowanie. Chronią również włosy przed szybkim zniszczeniem. Co warte podkreślenia, tego typu sprzęt dostępny jest dla wszystkich zainteresowanych, nie tylko dla fryzjerek. Jego cena jest nieco wyższa od sprzętu dostępnego w marketach, ale jakość wykonania oraz oferowane funkcje są tego warte.

Redakcja WyciskamySok

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

ceremonia Chanoyu