Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś
Uroda jaki klej do tipsów kupić

Sztuczne paznokcie – jaki klej do tipsów kupić?

Data publikacji 11 lipca, 2019


Pomiędzy naturalnymi paznokciami, przedłużanymi, zwykłymi lakierami, hybrydami i żelem wciąż w użytku pozostają tipsy. Choć znane są już od wielu lat, nie każda z nas wie, jak się nimi posługiwać. Nie są one tak popularne, jak przed kilkunastoma latami, ale to wciąż świetna metoda na twarde, długie paznokcie. Podpowiemy, jaki klej do tipsów kupić, aby były bardzo trwałe.

Rodzaje tipsów

Podstawowy podział tipsów to:

  • tipsy mleczne
  • tipsy przezroczyste
  • tipsy białe lub kolorowe

Tipsy mają również różne kształty:

  • tradycyjne
  • prostokątne
  • sztylety
  • zwężane bokami

Każdy rodzaj ma inne właściwości i sprawdzi się na różnego typu paznokciach. Mleczne to najbardziej tradycyjne, o naturalnym kolorze sztuczne paznokcie. Charakteryzują się dużą przyczepnością i wytrzymałością. Nadają się praktycznie do każdego paznokcia. Tipsy przezroczyste są najlepsze do zdobień. Trzeba jednak pamiętać, że są one trochę twardsze, a co za tym idzie, mniej elastyczne od mlecznych. Tipsy białe i kolorowe używane są tylko na same końce naturalnych paznokci, jako efekt tak zwanego „frencha”.
Kształt tipsów dobieramy według własnych upodobań. Dodatkowo, możemy je dostosowywać za pomocą odpowiedniego pilnika, aby były idealne.

Jaki klej do tipsów wybrać?

Podstawowym elementem, bez którego nie możemy się obejść jest klej. Od niego w głównej mierze zależy trwałość manicure. W sklepach dostaniemy różne rodzaje klejów. Najpopularniejsze są te, które składem przypominają znane kleje szybkoschnące. Są one jednymi z mocniejszych, sięgamy po nie, gdy lżejsze odpowiedniki zawodzą. Każdy klej ma inny sposób aplikacji i inny czas schnięcia.
Na samym początku przygody z tipsami warto wybrać klej, który nie jest szybkoschnący. Bez wprawy możemy nie poradzić sobie z dokładnym umiejscowieniem tipsów na płytce paznokcia. Kleje, które schną wolniej dają nam możliwość przesunięcia i poprawienia ułożenia. Dodatkowo w razie zabrudzeń są łatwiejsze w usunięciu.
Oprócz czasu schnięcia liczy się również konsystencja. Zwykle rzadsze kleje są słabsze i szybciej schną, a gęste mocniej wiążą i są łatwiejsze w aplikacji, jednak nie przylegają do płytki paznokcia tak blisko, jak te rzadsze. Kleje mogą mieć różne aplikatory: zakraplacz lub pędzelek. Zwykle to drugie jest praktyczniejsze i łatwiejsze w używaniu. Mamy możliwość perfekcyjnego nałożenia cienkiej warstwy produktu i dokładnego rozprowadzenia.
Sama aplikacja również wpływa na trwałość kleju. Należy nakładać cienką warstwę i pod odpowiednim kątem, zbliżonym do 45 stopni, zacząć przyklejanie tipsów. Dodatkowo, trzeba pamiętać o usunięciu wszelkich pęcherzyków powietrza, inaczej sztuczne paznokcie bardzo szybko odpadną.
Znając podstawy wiedzy na temat klejów do tipsów mamy pogląd, jaki typ będzie dla nas najlepszy. W sklepie specjalistycznym z pewnością znajdziemy pomoc, jeśli wciąż nie jesteśmy pewne. Pracownicy dobiorą idealny klej do tipsów dostosowany do naszych umiejętności i rodzaju paznokci.

Redakcja WyciskamySok

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

lifting