Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś
Uroda lifting

Lifting górnej wargi – kiedy warto go wykonać?

Data publikacji 30 lipca, 2022


Zabieg określany jako lifting górnej wargi jest obecnie wybierany coraz częściej. Co warto wiedzieć na jego temat? Zobacz, czym dokładnie jest lifting górnej wargi, jakie ma on wskazania do wykonania i gdzie można z niego skorzystać.

Czym jest lifting górnej wargi?

Procedura określana jako lifting górnej wargi jest przeznaczona dla tych osób, które chciałyby uzyskać estetyczny wygląd ust przez podniesienie i nadanie większej objętości górnej wardze.

Jest to procedura chirurgiczna, w trakcie której wycina się niewielki fragment skóry i podnosi wargę górną.

Dodatkowo można także uzupełnić lifting o zabieg modelowania ust, do którego wykorzystuje się do niego kwas hialuronowy. Kwas ten jest bezpiecznym i szeroko stosowanym środkiem, który znajduje się również naturalnie w ciele człowieka i odpowiada w nim za właściwy poziom nawilżenia oraz sprężystości skóry.

Lifting górnej wargi – wskazania

Obecnie lifting górnej wargi jest coraz częściej wybieranym zabiegiem, ponieważ dzięki niemu można uzyskać bardzo atrakcyjne efekty – wskazuje Instytut Bielenda w Krakowie.

Zabieg ten polecany jest przede wszystkim dla osób z:

  • wąską górną wargą
  • dużą odległością pomiędzy nosem a górną wargą
  • małą warga górna

Gdzie wykonać lifting górnej wargi?

Dzisiaj zabieg ten jest bardzo popularny i można przeprowadzić go w różnych gabinetach oraz klinikach zajmujących się medycyną estetyczną.

Wykonuje go między innymi krakowski Instytut Bielenda. Więcej informacji na temat procedury można znaleźć na stronie https://instytut.bielenda.pl/oferta/chirurgia-plastyczna/lifting-gornej-wargi/.

Na czym polega lifting górnej wargi?

Jak wspomniano wcześniej, w trakcie zabiegu dochodzi do wycięcia niewielkiego fragmentu skóry znajdującego się przy górnej wardze. Następnie jest on zszywany za pomocą cienkiej igły i nici, by uzyskać efekt podniesienia oraz wywinięcia wargi.

Procedura trwa bardzo krótko i nie wymaga ona stosowania znieczulenia ogólnego – narkozy. Aby wyeliminować dolegliwości bólowe, używane jest tylko znieczulenie miejscowe.

Po zabiegu mogą pojawić się niewielkie dolegliwości, na przykład obrzęk albo zasinienie, które najczęściej utrzymują się do 2 tygodni.

Należy również we wskazanym terminie udać się na kontrolę po zabiegu oraz na ściągnięcie szwów.

Lifting górnej wargi – efekty zabiegu

Zabieg ten pozwala przede wszystkim na poprawę wyglądu ust, ale również całej twarzy, ponieważ dzięki niemu może ona uzyskać młodszy wygląd.

Po zabiegu usta wyglądają na większe, pełniejsze, a także bardziej zmysłowe. Dodatkowo wtedy, gdy zastosuje się również kwas hialuronowy, można powiększyć i wymodelować zarówno dolną, jak i górną wargę.

Rezultaty takiego zabiegu chirurgicznego są trwałe, dlatego też nie ma potrzeby jego powtarzania jak w przypadku wykorzystania kwasu hialuronowego, który po pewnym czasie ulega wchłonięciu.

 Jaka jest cena liftingu górnej wargi?

W tym przypadku trzeba liczyć się z wyższym kosztem niż zwykłe powiększanie i modelowanie

ust. Zwykle cena wynosi około 5 tysięcy złotych, natomiast trzeba również dodać do niego koszty

związane z wizytami i wykonaniem niezbędnych badań krwi przed procedurą.

Redakcja WyciskamySok

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

lifting