Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś
Uroda Pielęgnacja cery naczynkowej

Pielęgnacja cery naczynkowej

Data publikacji 23 lipca, 2019


Każdy z nas jest inny. To samo tyczy się naszej skóry. Różne typy wymagają różnej pielęgnacji i dbałości. W zależności od rodzaju naszej cery potrzebujemy odpowiednich kosmetyków i zabiegów dostosowanych do jej potrzeb. Dziś zajmiemy się cerą naczynkową. Jest ona szczególnie wymagająca i wrażliwa, dlatego specjalna pielęgnacja to konieczność! Warto poszerzyć swoją wiedzę w tym temacie. Oto, jak wygląda pielęgnacja cery naczynkowej.

Jak rozpoznać cerę naczynkową?

Ten typ cery należy do tych wrażliwszych. Charakteryzuje się rozszerzonymi naczynkami, szczególnie w okolicach nosa i brody. Wygląda to jak cienkie, rozchodzące się czerwone kanaliki. Takie przebarwienia trudno ukryć i trzeba wykonywać specjalny makijaż maskujący je. To dość powszechny problem, który dotyka nawet młode kobiety. Cera wrażliwa potrzebuje odpowiedniej, specjalistycznej pielęgnacji. Nie wystarczy sam krem, trzeba poznać całą rutynę dbania o naszą twarz.

Pielęgnacja cery naczynkowej

Przede wszystkim należy poznać podstawowe kosmetyki, które stosuje się przy oczyszczaniu skóry. Jest to bardzo ważny proces przed rozpoczęciem dalszej pielęgnacji. Będziemy potrzebować płynu micelarnego, żelu/pianki do mycia twarzy oraz toniku. Ten podstawowy zestaw przygotuje naszą cerę do nałożenia olejków, kremów i innych odżywczych składników.
Zaczynamy od zmycia makijażu przy pomocy płynu micelarnego. Wiele z nas zapomina, że po użyciu płynu micelarnego na skórze pozostają jego resztki – micele z zebranymi zanieczyszczeniami. Należy po jego zastosowaniu umyć twarz przy pomocy żelu lub innego produktu. Po całym zabiegu nakładamy tonik – przywraca on neutralne pH skórze i przygotowuje ją na wchłonięcie kremu. Dzięki zastosowaniu tego produktu nasze odżywienie cery będzie zdecydowanie lepiej działać.

Jakie produkty wybrać?

Najlepsze kosmetyki do pielęgnacji cery naczynkowej to te specjalnie do niej przeznaczone. Są delikatne i nie podrażniają wrażliwej skóry. Wpływają kojąco i łagodząco na obszary objęte problemem. Mają wpływ na zmniejszenie rozszerzonych naczynek i dokładne nawilżenie. Unikajmy produktów z takimi składnikami jak: alkohol, mentol, mięta pieprzowa, czy olejek eukaliptusowy. Wpływają one drażniąco i mogę drastycznie pogorszyć stan naszej cery.
W składzie produktu szukaj: witamin C, K, PP; wyciągu z kasztanowca, rutyny, kwiatów dzikiego mirtu i ekstraktu z miłorzębu japońskiego. Wszystkie te składniki wzmacniają i uelastyczniają naczynka.
Jeśli chodzi o maskowanie zaczerwienień na twarzy pomocny będzie zielony korektor. Jego kolor neutralizuje czerwień. Na to podkład i gotowe! Nie trzeba się martwić, że ktoś zauważy rozszerzone naczynka.
Istnieje wiele domowych sposobów na kosmetyki do cery naczynkowej! Jednym z nich jest mgiełka z ziół. Do jej zrobienia potrzebujemy nagietka, kasztanowca i skrzypu. Zalewamy je wrzątkiem, a po wystudzeniu przecedzamy. Wszystkie te zioła świetnie wpływają na cerę. Takiej mieszanki używamy zamiast toniku.
Oprócz podstawowej pielęgnacji od czasu do czasu warto zafundować sobie dodatkowe zabiegi. Może to być na przykład specjalna maseczka z glinki, w płachcie lub żelowa. Możemy również zrobić delikatny peeling enzymatyczny. Pamiętajmy tylko, aby produkty były dostosowane do naszej cery!

Redakcja WyciskamySok

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

lifting