Strona główna
Moda
Tutaj jesteś
Moda Sukienki na wesele

Sukienki na wesele – co powinna ubrać matka panny młodej?

Data publikacji 5 lipca, 2019


Ślub to wielki dzień w życiu każdego człowieka. Stresują się nie tylko pan i panna młoda, ale również ich rodzice. Oni też stanowią pewnego rodzaju wizytówkę i są jednymi z najważniejszych gości na przyjęciu. Choć wzrok wszystkich z pewnością przykuwa panna młoda, jej matka również powinna wyglądać z klasą i elegancją. Ciężko jednak panie nie mają pomysłu na skompletowanie swojego ubioru. Oto kilka sprawdzonych pomysłów na sukienki na wesele.

Elegancja i klasa

Strój, w jakim zaprezentuje się matka panny młodej powinien być stosowny do jej wieku. Klasa i elegancja nigdy nie wyjdą z mody. Dodatkowo, wybierając odpowiedni krój sukienki można ukryć mankamenty figury, a podkreślić to, co w niej najlepsze. Warto określić typ swojej figury, aby łatwiej poradzić sobie z szukaniem idealnej sukienki. Podstawowe cztery typy to tak zwane jabłko, gruszka, klepsydra i cegła.

Sukienki na wesele dla różnych typów sylwetki

Jest kilka istotnych zasad, o których należy pamiętać wybierając strój na wesele. Sukienka nie może być biała! Jest to kolor zarezerwowany dla panny młodej – przecież nie chcemy z nią konkurować, jest to jej najważniejszy dzień. Nie powinno się również przesadnie stroić, nie pomylmy wesela z dyskoteką. Klasa przede wszystkim. Jako matka panny młodej powinnyśmy ubrać się również wygodnie. Przed nami cała noc, a jako rodzic chcemy być przy dziecku do samego końca zabawy. Wygodna sukienka i obuwie przyczyni się do dobrego humoru i świetnej zabawy. Teraz przejdźmy do dobierania stroju do figury.
Na pierwszy ogień weźmy jabłko. Charakteryzuje się dużym biustem, brakiem widocznego wcięcia w talii oraz zgrabnymi nogami. To one będą kluczowym punktem w całej stylizacji! Wybierzmy długość, która je odsłoni i wyeksponuje. Brak talii można zatuszować szerokim paskiem dopasowanym do stylizacji. Optycznie wysmukli nas dekolt w literę V.
Gruszka ma widoczne szerokie biodra i wąską górę. Te rozbieżność możemy zbalansować kolorami. Jasna góra – ciemny dół. Najlepsza będzie sukienka w kształcie litery A. Wąska góra i rozchodzący się dół ukryje szerokie biodra.

Klepsydra to bardzo kobieca figura. Widoczne wcięcie w talii, symetryczne biodra względem ramion. Taka figurę warto podkreślić. Dopasowana sukienka z widocznym wcięciem w tali będzie w sam raz! Jeśli jesteśmy wysokie, możemy pozwolić sobie również na dłuższy dół.
Cegła to wąskie biodra i ramiona oraz brak wcięcia w talii. Taka smukła budowa ciała pozwala na ubieranie rozkloszowanych spódnic z wcięciem w talii. Sukienka podkreśli drobną budowę, a jednocześnie stworzy wcięcie w talii.
Oczywiście są to bardzo skrócone rodzaje sylwetek i ciężko wszystkie kobiety tak łatwo skategoryzować. Każda jest wyjątkowa i na swój sposób piękna. Strój powinien podkreślać to piękno i ukazywać wszystko, co najlepsze. Nie stawiajmy też samego wyglądu na pierwszym miejscu. Liczy się również swoboda ruchów i wygoda. Wesele to zabawa i tańce, a więc odpowiednie, sprawdzone buty przede wszystkim!

Redakcja WyciskamySok

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?