Strona główna
Moda
Tutaj jesteś
Moda Rozbijanie nowych butów

Rozbijanie nowych butów – sprawdzone sposoby

Data publikacji 10 czerwca, 2019


Każda z nas lubi kupować nowe buty. Zgrabne szpilki, eleganckie półbuty albo dziewczęce baleriny. Nie zawsze jednak wszystko pasuje idealnie. A tak trudno się oprzeć, przecież są takie ładne! Brak perfekcyjnego rozmiaru nie przeszkodzi w kupnie nowej pary, jeśli poznamy sprawdzone sposoby na rozbicie butów! W domowym zaciszu idealnie dopasujemy je do naszej stopy. Oto, jak wygląda rozbijanie nowych butów.

Denaturat plus gazety

Pierwszy ze sposobów jest dość inwazyjny, dlatego najpierw zrób test. Sprawdź, czy wnętrze buta nie odbarwia się przy kontakcie z denaturatem. Jeśli nie reaguje w taki sposób, możesz przejść do rozbijania. Namocz dużą ilość gazet w denaturacie. Następnie musisz wypchać nimi wnętrze buta. Substancja zmiękczy materiał i rozepcha go.

Mokre skarpetki i spacer

Wszystkie metody opierają się na działaniu wilgoci i zmiękczaniu materiału buta. Sprawdzonym sposobem jest rozbijanie obuwia własnymi nogami. Możemy zrobić to zakładając mokre skarpetki i na nie buty. Skarpetki mogą być albo nasączone wodą, albo alkoholem. Ten drugi sposób jest mocniejszy. Teraz musimy przez jakiś czas chodzić po domu. Pamiętajmy jednak, żeby nie przesadzić, aby nasze stopy nie ucierpiały. Nie chcemy obtarć i pęcherzy!

Działanie pary i ciepła

Woda, ciepło i para to świetne składniki do rozbijania obuwia. Możemy albo bezpośrednio zadziałać wodą, albo posłużyć się parą. W pierwszym przypadku musimy porządnie namoczyć buty w wodzie. Pamiętajmy, aby była ona gorąca. Po namoczeniu wkładamy obuwie na stopy. Rozgrzane, mokre buty dopasują się idealnie do naszej nogi.
Zamszowe i skórzane buty świetnie rozbija się z użyciem pary wodnej. Nad garnkiem ogrzewamy obuwie, a następnie wkładamy na stopy. Również jak w przypadku namaczania idealnie dopasują się do naszego rozmiaru.

Na odwrót – działanie zimna

Nie tylko gorąca woda, ale także zamrożona sprawdzi się w rozbijaniu butów. Woda zwiększa swoją objętość przez zamarzanie. Dzięki temu prawu fizyki możemy rozbić obuwie! Do zabezpieczonego woreczkiem buta wlewamy maksymalna ilość wody. Wkładamy na noc do zamrażalnika i gotowe!

Rozbijanie nowych butów profesjonalnymi metodami

Jeśli nie chcemy ryzykować lub boimy się, że zniszczymy nasze nowe buty, to są też inne metody. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów i środków do rozbijania obuwia. Wpływają one zmiękczająco lub rozciągająco na materiał. Przed zastosowaniem przeczytajmy wszystkie ważne informacje. Nie każdy produkt nadaje się do wszystkich typów butów. Należy dobrać odpowiedni preparat do odpowiedniego rodzaju materiału.
Oczywiście możemy skorzystać z pomocy prawideł. Stary, sprawdzony sposób na za ciasne buty. Kupimy je w każdym sklepie obuwniczym. Jednak trzeba na nie uważać. Jeśli wybierzemy za mocne prawidło lub za duże, rozciąganie będzie bardzo szybkie i gwałtowne. Może to skończyć się pęknięciem lub rozerwaniem materiału. Nikt nie chce, aby nowo zakupione buty tak skończyły!
Jak widać jest wiele sposobów na rozbijanie nowych butów. Warto sprawdzić ten, który najłatwiej jest nam wykonać. Buty z pewnością będą tak wygodne, jak nigdy!

Redakcja WyciskamySok

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?