Strona główna
Moda
Tutaj jesteś
Moda Portfele damskie

Portfele damskie – czym różnią się modele od męskich?

Data publikacji 5 lipca, 2019


Damska szafa pęka w szwach, a mężczyzna zajmuje tylko półkę i szufladę. Zawsze garderoba jest nierówno podzielona, tak samo jak sklepy z ubraniami. Kobiety maja zdecydowanie większy wybór, ale też więcej rodzajów ciuchów do zakupu. Nie inaczej jest w przypadku portfeli. Potrzeby i wymagania kobiet w stosunku do tego produktu są zwyczajnie zupełnie inne, niż mężczyzn. Portfele damskie rządzą się swoimi prawami, ale na czym dokładnie polega różnica?

Portfele damskie – jakie są?

Kobieta często posiada więcej niż jeden portfel. W zależności o wielkości torebki, od dnia i okazji wybiera inny model. Często stawia na portmonetkę. Oczywiście, zazwyczaj używa się tego jednego, „głównego” portfela. Przede wszystkim stawia się wtedy na pojemność i praktyczność. Musi być również ładny i dopasowany do naszego stylu.
Najpopularniejsze są portfele zapinane na zamek błyskawiczny, o kształcie prostokąta. W środku posiada on kilka kieszonek na wszelkiego rodzaju karty, zamykana kieszonkę na bilon oraz jedną lub dwie przegródki na banknoty. Często w portfelu nosimy zdjęcia bliskich osób, dlatego wiele modeli zawiera specjalne miejsce z przezroczystym materiały, w którym możemy trzymać fotografie.
Są również modele zamykane na guzik, rozkładane, otwierane na płasko, z większa lub mniejszą ilością przegródek i kieszonek. Wielkość jest bardzo zróżnicowana, od naprawdę dużych portfeli, które mogą zastąpić torebkę, aż po małe, poręczne, mieszczące się wszędzie portmonetki.
Wykonanie jest jednym z kluczowych aspektów wpływający na naszą decyzję o zakupie. Portfel mamy zwykle przez wiele lat. Powinien być on przystosowany do częstego używania i wytrzymały. Najczęściej produkt wykonywany jest ze skóry lub materiału skóropodobnego. Zapewnia to ładny design, wytrzymałość i odporność na wszelkie zaciągnięcia i przedarcia. Działanie zamka błyskawicznego zawsze warto sprawdzić w sklepie. Nie powinien się zacinać ani wciągać wystającego materiału i dostających nitek. To od razu dyskwalifikuje model.

Portfele męskie – czym się różnią?

Przede wszystkim mężczyźni swoje portfele trzymają zazwyczaj w kieszeni spodni. To jest główny wyznacznik wielkości produktu, który musi idealnie wpasować się do miejsca noszenia. Męskie portfele są kwadratowe, o małych, poręcznych rozmiarach. Większość modeli nie posiada zamka błyskawicznego ani guzika, tylko bezpośrednio się rozkłada. Guzik lub zamek zazwyczaj użyty jest tylko przy kieszonce na drobne. Choć portfel ma małe rozmiary, to charakteryzuje się praktycznością. Ma wiele kieszonek i ukrytych miejsc, w których zmieści się spokojnie wiele kart i innych potrzebnych rzeczy.
Mężczyźni zwykle nie posiadają tak wiele kart, jak kobiety, a portfel służy im tylko i wyłącznie to trzymania pieniędzy. Kobiety są bardziej kreatywne i wymagające pod tym względem. W portfelu często trzymają również telefon w specjalnie do tego przeznaczonej kieszeni, mają wiele kart stałego klienta oraz drobiazgi, które potrzebują mieć zawsze przy sobie. Te znaczne różnice w użytkowaniu pokazują, że ciężko stworzyć produkt unisex w tej kategorii.

Redakcja WyciskamySok

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?