WyciskamySok.pl

Zdrowie, Dieta, Moda i Uroda

Lifestyle

Jakie wybrać pierwsze kapcie dziecięce?

Gdy przychodzi sezon wiosenny lub jesienny, zaczynamy uzupełniać garderobę dziecka. Zazwyczaj największą wagę przywiązujemy do odpowiednich butów, kurtek i dokupienia niezbędnych ubranek na odpowiedni sezon. Bardzo często w tym wszystkim zapominamy jednak o kapciach. Kapcie dziecięce (dostępne w sklepie https://vanuba.com/oferta/kapcie-dzieciece-skorzane) to bardzo ważny aspekt. Na zimę ciepłe kapcie, puchate kapcie z futerkiem będą izolowały stópkę przed zimnym podłożem, natomiast na wiosnę te zimowe bambosze możemy zastąpić lekkimi i wygodnymi kapciami skórzanymi. To również niezbędny ekwipunek przedszkolaka, a także maluszka uczestniczącego w zajęciach poza domem, na przykład w żłobku.

Jakie kapcie sprawdzą się dla wymagającego maluszka?

Dwa aspekty powinny nas interesować: przewiewność oraz właściwości antypoślizgowe. Dobrym pomysłem będą kapcie uszyte w całości z naturalnej skóry. Małym szkrabom spodobają się kolorowe ze wzorami góralskie kierpce. Jasnobeżowa i przede wszystkim delikatna skórka, a także ręczne wykonanie to gwarancja wygody i komfortu. Naturalny materiał kapci zapewni dobrą cyrkulację powietrza, a podeszwa podklejona antypoślizgową gumą pozwoli na swobodną zabawę bez poślizgnięć. Z kolei przez lekarzy ortopedów polecane są skórzane paputki, ponieważ takie wspierają naturalne funkcje i dobry rozwój dziecięcych stóp. Chodzenie w takich bucikach jest najbliższe poruszaniu się boso. Delikatna jagnięca skóra oddycha oraz lekko osłania stopy. Niektóre kapcie do domu z tych modele mają dodatkowo powłokę antybakteryjną.

Co wybrać, gdy pociecha jest wybredna?

Jeśli pociecha niechętnie nosi kapcie w domu czy to zimą, czy to wiosną, możemy zastąpić specjalnymi skarpetkami. Takie skarpety z antypoślizgową podeszwą. Są to kapcie-skarpetki, czyli zakłada się je na całą stopę i zapina na zamek, rzepę lub klips. Mają otworki z przodu lub całe są zamknięte. Lekka podeszwa przypomina prawie bosą stopę. Oferta dla dzieci obejmuje różne propozycje kapci na zimę, wiosnę czy kapcie z futerkiem i dodatkami. Możemy znaleźć kapcie do domu w różne geometryczne wzory, paski i kółka we wszystkich kolorach tęczy, a także wizerunki ulubionych bajkowych bohaterów, takie jak: świnki Peppy, Petg Psi Patrol czy Miki Mouse lub Myszki Minnie. Uszyte są z miękkiego oraz oddychającego materiału, wyposażone w gumki. Można wybrać takie z ozdobami jak kwiatki, kokardki czy słodkie uszka przy zapięciu. Wybierając kapcie dla swojego dziecka, zwróćmy uwagę na ich podeszwy, czy są solidnie wykonane i z dobrej jakości materiału lub delikatnej skóry. Kapcie dziecięce muszą być nie tylko wygodne, ale zdrowe.