Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle

Jakie wybrać pierwsze kapcie dziecięce?

Data publikacji 11 sierpnia, 2020

Gdy przychodzi sezon wiosenny lub jesienny, zaczynamy uzupełniać garderobę dziecka. Zazwyczaj największą wagę przywiązujemy do odpowiednich butów, kurtek i dokupienia niezbędnych ubranek na odpowiedni sezon. Bardzo często w tym wszystkim zapominamy jednak o kapciach. Kapcie dziecięce (dostępne w sklepie https://vanuba.com/oferta/kapcie-dzieciece-skorzane) to bardzo ważny aspekt. Na zimę ciepłe kapcie, puchate kapcie z futerkiem będą izolowały stópkę przed zimnym podłożem, natomiast na wiosnę te zimowe bambosze możemy zastąpić lekkimi i wygodnymi kapciami skórzanymi. To również niezbędny ekwipunek przedszkolaka, a także maluszka uczestniczącego w zajęciach poza domem, na przykład w żłobku.

Jakie kapcie sprawdzą się dla wymagającego maluszka?

Dwa aspekty powinny nas interesować: przewiewność oraz właściwości antypoślizgowe. Dobrym pomysłem będą kapcie uszyte w całości z naturalnej skóry. Małym szkrabom spodobają się kolorowe ze wzorami góralskie kierpce. Jasnobeżowa i przede wszystkim delikatna skórka, a także ręczne wykonanie to gwarancja wygody i komfortu. Naturalny materiał kapci zapewni dobrą cyrkulację powietrza, a podeszwa podklejona antypoślizgową gumą pozwoli na swobodną zabawę bez poślizgnięć. Z kolei przez lekarzy ortopedów polecane są skórzane paputki, ponieważ takie wspierają naturalne funkcje i dobry rozwój dziecięcych stóp. Chodzenie w takich bucikach jest najbliższe poruszaniu się boso. Delikatna jagnięca skóra oddycha oraz lekko osłania stopy. Niektóre kapcie do domu z tych modele mają dodatkowo powłokę antybakteryjną.

Co wybrać, gdy pociecha jest wybredna?

Jeśli pociecha niechętnie nosi kapcie w domu czy to zimą, czy to wiosną, możemy zastąpić specjalnymi skarpetkami. Takie skarpety z antypoślizgową podeszwą. Są to kapcie-skarpetki, czyli zakłada się je na całą stopę i zapina na zamek, rzepę lub klips. Mają otworki z przodu lub całe są zamknięte. Lekka podeszwa przypomina prawie bosą stopę. Oferta dla dzieci obejmuje różne propozycje kapci na zimę, wiosnę czy kapcie z futerkiem i dodatkami. Możemy znaleźć kapcie do domu w różne geometryczne wzory, paski i kółka we wszystkich kolorach tęczy, a także wizerunki ulubionych bajkowych bohaterów, takie jak: świnki Peppy, Petg Psi Patrol czy Miki Mouse lub Myszki Minnie. Uszyte są z miękkiego oraz oddychającego materiału, wyposażone w gumki. Można wybrać takie z ozdobami jak kwiatki, kokardki czy słodkie uszka przy zapięciu. Wybierając kapcie dla swojego dziecka, zwróćmy uwagę na ich podeszwy, czy są solidnie wykonane i z dobrej jakości materiału lub delikatnej skóry. Kapcie dziecięce muszą być nie tylko wygodne, ale zdrowe.

Redakcja WyciskamySok

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

ceremonia Chanoyu