Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś
Uroda Przykry zapach z ust

Przykry zapach z ust – sposoby na nieświeży oddech

Data publikacji 11 lipca, 2019


Z nieświeżym oddechem spotkał się każdy z nas. Poczuliśmy go od rozmówcy, w tramwaju lub od samego siebie. Problem dotyczy wielu ludzi i jest często wstydliwym problemem, z którym nie radzą sobie zwykłe, miętowe gumy. Przyczyna może nie leżeć w spożywanych potrawach, ale znacznie głębiej. Oto sposoby na nieświeży oddech.

Przyczyny przykrego zapachu z ust

Oczywistym powodem nieświeżego oddechu jest zła higiena jamy ustnej. Nieprzyjemny zapach pojawia się również po spożywaniu niektórych produktów i przy paleniu papierosów. Nawet po rzuceniu palenia trudno pozbyć się woni tytoniu z jamy ustnej.
Zła higiena jamy ustnej powoduje nie tylko przykry zapach, ale również może skutkować stanami zapalnymi dziąseł i podniebienia, jak i języka. Często zwykłe szczotkowanie to za mało. Do codziennego mycia warto dołączyć płyn do płukania jamy ustnej. W sklepach dostępne są takie ze specjalnym przeznaczeniem do zwalczania nieświeżego oddechu.
Jeśli mamy skłonność do nieprzyjemnego zapachu z ust warto unikać potrwa szczególnie na niego wpływających. Alkohol, czosnek, cebula, ryby oraz sery – to jedzenie trzeba skreślić ze swojego jadłospisu.
Jednak nie zawsze ta krępująca dolegliwość spowodowana jest czynnikami zewnętrznymi. Warto udać się do lekarza specjalisty, który zleci kompleksowe badania. Przyczyna może leżeć w naszym żołądku, jelitach, przełyku lub migdałkach.

Jakie są sposoby na nieświeży oddech?

Jeśli problem jest lekki i niepowtarzający się często, wystarczy w kieszeni lub torebce trzymać paczkę gum do żucia lub tictac’i. Po posiłku lub w razie potrzeby odświeżą nasz oddech i dodadzą pewności siebie w kontaktach towarzyskich. Trzeba jednak uważać i kupować gumy i cukierki, które nie zawierają w sobie cukru. Inaczej możemy pogorszyć sprawę, gdyż ten składnik powoduje namnażanie się bakterii w jamie ustnej.
Jeśli przyczyna przykrego zapachu z ust nie jest związana z organami wewnętrznymi warto wypróbować suplementy diety. Specjalne tabletki z naturalnymi wyciągami z ziół lub składnikami maskującymi przykry zapach działają dłużej, niż zwykłe gumy, czy cukierki.
Naturalnym środkiem maskującym nieprzyjemny zapach z ust jest pietruszka. Dodana do posiłku lub kilka listków zjedzonych po neutralizuje zapachu jedzenia.
Oczywiście, najlepiej po każdym posiłku lub w razie potrzeby umyć zęby. Usuniemy wszelkie resztki jedzenia, bakterie oraz inne zanieczyszczenia. Nie zawsze jednak mamy taką możliwość. Wiele z nas nie pamięta przy tym o szczotkowaniu języka! Osiada na nim wiele bakterii, które nieusunięte podczas mycia zębów namnażają się w całej jamie ustnej. Wiele szczoteczek posiada gumową nasadkę z tyłu, która jest przeznaczona właśnie do języka.
Bardzo prostym i nieoczywistym sprzymierzeńcem w walce z nieświeżym oddechem jest…woda! Płucze nasze usta, przełyk oraz ma dobry wpływ na cały organizm. Możemy również pić zioła, takie jak mięta i rumianek, które dodatkowo wspomogą układ trawienny.
Jak widać sposoby na nieświeży oddech są często bardzo proste i szybkie. Jednak, jeśli nie pomagają nam domowe, jak i apteczne metody, należy udać się do lekarza, bo przyczyna może być dużo poważniejsza, niż zwykły czosnek!

Redakcja WyciskamySok

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

lifting