WyciskamySok.pl

Zdrowie, Dieta, Moda i Uroda

Przykry zapach z ust
Uroda

Przykry zapach z ust – sposoby na nieświeży oddech

Z nieświeżym oddechem spotkał się każdy z nas. Poczuliśmy go od rozmówcy, w tramwaju lub od samego siebie. Problem dotyczy wielu ludzi i jest często wstydliwym problemem, z którym nie radzą sobie zwykłe, miętowe gumy. Przyczyna może nie leżeć w spożywanych potrawach, ale znacznie głębiej. Oto sposoby na nieświeży oddech.

Przyczyny przykrego zapachu z ust

Oczywistym powodem nieświeżego oddechu jest zła higiena jamy ustnej. Nieprzyjemny zapach pojawia się również po spożywaniu niektórych produktów i przy paleniu papierosów. Nawet po rzuceniu palenia trudno pozbyć się woni tytoniu z jamy ustnej.
Zła higiena jamy ustnej powoduje nie tylko przykry zapach, ale również może skutkować stanami zapalnymi dziąseł i podniebienia, jak i języka. Często zwykłe szczotkowanie to za mało. Do codziennego mycia warto dołączyć płyn do płukania jamy ustnej. W sklepach dostępne są takie ze specjalnym przeznaczeniem do zwalczania nieświeżego oddechu.
Jeśli mamy skłonność do nieprzyjemnego zapachu z ust warto unikać potrwa szczególnie na niego wpływających. Alkohol, czosnek, cebula, ryby oraz sery – to jedzenie trzeba skreślić ze swojego jadłospisu.
Jednak nie zawsze ta krępująca dolegliwość spowodowana jest czynnikami zewnętrznymi. Warto udać się do lekarza specjalisty, który zleci kompleksowe badania. Przyczyna może leżeć w naszym żołądku, jelitach, przełyku lub migdałkach.

Jakie są sposoby na nieświeży oddech?

Jeśli problem jest lekki i niepowtarzający się często, wystarczy w kieszeni lub torebce trzymać paczkę gum do żucia lub tictac’i. Po posiłku lub w razie potrzeby odświeżą nasz oddech i dodadzą pewności siebie w kontaktach towarzyskich. Trzeba jednak uważać i kupować gumy i cukierki, które nie zawierają w sobie cukru. Inaczej możemy pogorszyć sprawę, gdyż ten składnik powoduje namnażanie się bakterii w jamie ustnej.
Jeśli przyczyna przykrego zapachu z ust nie jest związana z organami wewnętrznymi warto wypróbować suplementy diety. Specjalne tabletki z naturalnymi wyciągami z ziół lub składnikami maskującymi przykry zapach działają dłużej, niż zwykłe gumy, czy cukierki.
Naturalnym środkiem maskującym nieprzyjemny zapach z ust jest pietruszka. Dodana do posiłku lub kilka listków zjedzonych po neutralizuje zapachu jedzenia.
Oczywiście, najlepiej po każdym posiłku lub w razie potrzeby umyć zęby. Usuniemy wszelkie resztki jedzenia, bakterie oraz inne zanieczyszczenia. Nie zawsze jednak mamy taką możliwość. Wiele z nas nie pamięta przy tym o szczotkowaniu języka! Osiada na nim wiele bakterii, które nieusunięte podczas mycia zębów namnażają się w całej jamie ustnej. Wiele szczoteczek posiada gumową nasadkę z tyłu, która jest przeznaczona właśnie do języka.
Bardzo prostym i nieoczywistym sprzymierzeńcem w walce z nieświeżym oddechem jest…woda! Płucze nasze usta, przełyk oraz ma dobry wpływ na cały organizm. Możemy również pić zioła, takie jak mięta i rumianek, które dodatkowo wspomogą układ trawienny.
Jak widać sposoby na nieświeży oddech są często bardzo proste i szybkie. Jednak, jeśli nie pomagają nam domowe, jak i apteczne metody, należy udać się do lekarza, bo przyczyna może być dużo poważniejsza, niż zwykły czosnek!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *