Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś
Uroda Manicure hybrydowy w domu

Manicure hybrydowy w domu – poradnik

Data publikacji 3 czerwca, 2019


Tradycyjne lakiery odeszły do lamusa – teraz najpopularniejsze są hybrydy! Każda z nas choć raz o nich słyszała, a większość miała z nimi do czynienia na własnych paznokciach. Hybrydy to trwały i szybki sposób na piękny manicure. Nie każda z nas jednak decyduje się wykonać go samodzielnie, gdyż potrzebujemy do tego specjalnego sprzętu. Jednak zamiast płacić co miesiąc za kosmetyczkę warto zaoszczędzić pieniądze i kupić swój własny zestaw. Mamy wtedy manicure hybrydowy w domu!

Co trzeba kupić do manicure hybrydowego?

Podstawowy zestaw do robienia hybryd składa się z kilku elementów. Nie wystarczy nam sam lakier. Podstawowym zakupem jest lampa. Służy ona do utwardzania lakierów UV. Mamy kilka opcji do wyboru. Początkowo istniały tylko duże lampy wielkości mniej więcej tostera, które utwardzały paznokcie przez około 60/120 sekund. Obecnie mamy małe, poręczne urządzenia o większej mocy, które w ciągu kilku sekund załatwią sprawę! Oczywiście są one droższe od standardowych lamp, więc od nas zależy decyzja o kupnie.
Kolejnym elementem jest baza oraz lakier nawierzchniowy. Baza przygotowuje naszą płytkę do przyjęcia wybranego koloru lakieru hybrydowego. Jest ona przezroczysta i dodatkowo utwardza podłoże. Lakier nawierzchniowy utrwala kolor i nadaje pięknego blasku. Wykończenie może być jednak inne, na przykład matowe. Wszystko zależy od naszych upodobań.
Do samego przygotowania płytki paznokcia do manicure hybrydowego potrzebujemy pilniczków i różnej ziarnistości, bloku polerskiego, wacików bezpyłowych, patyczków do skórek, primera, cleaner i aceton, Zwykły zmywacz do paznokci nie poradzi sobie z hybrydami. Dodatkowo aceton lub primer służy do odtłuszczania płytki.
Teraz najlepsza część, czyli wybór kolorów lakierów oraz dodatkowych produktów, jak na przykład różnych pyłków i efektów. Same lakiery mogą mieć różne wykończenie i właściwości. Popularne są lakiery brokatowe lub metaliczne. Ciekawym wyborem są hybrydy termiczne. Ich kolor zmienia się w zależności od temperatury!

Jak wykonać manicure hybrydowy w domu?

Zaczynamy od nadania pożądanego kształtu naszym paznokciom. Następnie musimy odsunąć lub wyciąć skórki oraz zmatowić płytkę przy użyciu bloku polerskiego. Róbmy to delikatnie, z wyczuciem. Kolejnym krokiem jest przetarcie paznokci primerem (służy do odtłuszczenia i nadania odpowiedniego pH płytce) i nałożenie jednej warstwy bazy. Utwardzoną w lampie bazę pokrywamy dwoma warstwami wybranego koloru, każdorazowo utwardzając go w lampie. Na to nakładamy lakier nawierzchniowy i znowu naświetlamy w lampie. Wszystko przecieramy cleanerem, aby pozbyć się lepkiej warstwy.
To podstawowy opis wykonania manicure’u. W Internecie znajduje się wiele filmów instruktarzowych, w których zawarte są cenne porady i inspiracje. Hybrydy są świetnym polem do popisu jeśli chodzi o wszelkie wzory i kreatywne malowanie. Można się na nich wiele nauczyć, gdyż każdy błąd możemy zmyć przed utwardzeniem, a poprzednie warstwy nie zostaną naruszone! Już dziś zamów swój zestaw do hybryd i zacznij tworzyć!

Redakcja WyciskamySok

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

lifting