Strona główna
Moda
Tutaj jesteś
Moda Elegancki mężczyzna z zegarkiem i męską bransoletką

Biżuteria dla mężczyzn – podkreśl swoją osobowość

Data publikacji 18 października, 2019

Bransoletki męskie, spinki do mankietów, łańcuszki – to najbardziej rozpowszechnione elementy biżuterii dla mężczyzn. Czy Ty także chciałbyś nieco podrasować swój wizerunek i uwzględnić w nim ozdobne elementy? Bynajmniej wcale nie ujmie Ci to męskości – wręcz przeciwnie!

Z artykułu dowiesz się:

  • Jakie bransoletki męskie wybrać?
  • Kiedy nosić spinki do mankietów?
  • Czy kolczyki mogą być męskie?
  • Jakie jeszcze elementy biżuterii możesz uwzględnić w swojej „stylówce”?

Bransoletki męskie

Bransoletki dla panów są zwykle większe i masywniejsze niż damskie. Chętnie wybieranym przez mężczyzn surowcem jest srebro lub złoto, ale często sięgają też po stal, koraliki czy delikatną skórę naturalną. Skórzane bransoletki, czasem dodatkowo z metalowymi ozdobami, wyglądają bardzo męsko, a jednocześnie elegancko. Panowie chętnie noszą też zegarki na eleganckiej bransoletce. Rozwiązanie takie łączy w sobie wygodę i funkcjonalność z atrakcyjnym atrybutem męskiego stroju. Warto jedynie zadbać o dobranie odpowiedniego rozmiaru, dlatego regulowane zapięcie odgrywa tu kluczową rolę. Jeśli bransoletka ma upamiętniać jakiś ważny moment z Twojego życia, możesz przemyśleć wygrawerowanie na niej pamiątkowego napisu. 

Spinki do mankietów

Spinki do mankietów wydają się integralnym elementem stroju każdego dżentelmena. Sprawdzają się one jednak nie tylko w takich oficjalnych sytuacjach. Spinki do koszuli w fantazyjnych kształtach mogą na przykład obrazować Twoje zainteresowania lub hobby – motocykle, żeglarstwo czy zwierzęta. Taki umiejętnie dobrany drobiazg stanowi ciekawy element Twojego stroju, który będzie przykuwał uwagę w towarzystwie i może stanowić przyczynek do nawiązania interesujących rozmów. Spinki do mankietów są zazwyczaj robione ze srebra lub złota, ale bywają też wykonywane z innych metali – wszystko zależy tu od Twoich preferencji. Ciekawym wariantem tej ozdoby jest także spinka do krawata. 

Kolczyki męskie

Dawniej uważało się, że kolczyki to zdecydowanie damski element biżuterii. Niemniej czasy się zmieniły i obecnie także wielu panów należy do miłośników tych ozdób. Pamiętaj jednak, że niektóre okazje mogą wykluczać zbytnie eksponowanie na sobie biżuterii. Oprócz standardowych ozdób w uszach panowie nierzadko decydują się także na kolczyki w innych miejscach – czyli piercing. W tym przypadku również jedynym ograniczeniem jest fantazja. Należy jednak pamiętać o tym, że dress code czy po prostu zasady bon tonu w niektórych miejscach wykluczają noszenie widocznej biżuterii tego typu. 

Inne elementy biżuterii dla mężczyzn

Mężczyźni, którzy cenią sobie noszenie biżuterii, sięgają także po inne jej elementy. Bardzo popularne są m.in. wisiorki męskie, noszone np. na skórzanym rzemyku. Panowie chętnie wybierają też srebrne lub złote łańcuszki męskie – zwykle w delikatnej odsłonie, a nie tej znanej z gangsterskich filmów. Zwracającym uwagę gadżetem dla mężczyzn jest także pierścionek. Być może ozdoba ta kojarzy się niektórym z wielkim złotym sygnetem rodem z Ojca chrzestnego – ale to mit! Oferta w tym zakresie jest znacznie szersza i istnieje obecnie masa propozycji gustownych i przykuwających uwagę pierścionków męskich – zwykle wykonanych ze stali nierdzewnej, srebra lub innych metali.

Jeśli jesteś pewnym siebie mężczyzną, który pragnie wyrazić swój styl i sposób bycia za pomocą wyglądu – nie wahaj się przed dodaniem do niego akcentów biżuterii męskiej. Podkreślisz w ten sposób własną osobowość i pokażesz swoją niebanalność, otwartość na nowoczesne trendy i nieszablonowość. Bogatą ofertę biżuterii dla mężczyzn znajdziesz tutaj.

Redakcja WyciskamySok

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?