Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś
Uroda depilacja laserowa

Depilacja laserowa – czy warto się zdecydować?

Data publikacji 3 czerwca, 2019


Okres letni to czas krótkich spodenek, bluzek na ramiączkach, sukienek… Czas pokazywania swojego ciała! Nogi, pachy, okolice bikini – wszystko wymaga w tym czasie pielęgnacji, a przede wszystkim: depilacji. Tradycyjne metody używania żyletek wychodzą z mody. Zastępuje je depilacja laserowa! Szybko, praktycznie i na długo – to największe zalety tego rodzaju zabiegu!

Jak wygląda depilacja laserowa?

Cały zabieg opiera się na zjawisku fototermolizy. Laser wytwarza wiązkę światła, która przenika do naszej skóry. Tam pochłaniane jest przez barwnik, który zawiera się w mieszkach włosowych. W efekcie cebulki są niszczone przez wytworzone ciepło.
Choć może się nam wydawać, że taki zabieg jest bolesny, to nic bardziej mylnego! Laserowa depilacja to w pełni bezpieczny i bezbolesny sposób. Urządzenie do jej wykonywania wyposażone jest w system chłodzący, a sam laser nie oddziałuje na głębokie tkanki, a jedynie na głębokość cebulek włosów.
Depilacja laserowa jest najpopularniejszą metodą, jeśli chodzi o trwałe usunięcie owłosienia. Zabieg musi być wykonany kilka razy, jednak efekty są najbardziej zadowalające. Bezboleśnie, szybko i na długo! Metoda może być stosowana we wszystkich miejscach na ciele, nawet tych najdelikatniejszych. Oczywiście, jak do każdego zabiegu kosmetycznego ingerującego w naszą skórę, należy odpowiednio się przygotować. Konsultacja z lekarzem jest obowiązkowa. Przed i po depilacji nie wolno wystawiać skóry na słońce oraz używać kosmetyków z zawartością niektórych mocnych składników, które mogłyby podrażnić naskórek.
Istnieje kilka różnych rodzajów laserów. Technologia z roku na rok coraz bardziej się rozwija i powstają coraz to nowsze maszyny. Działają szybciej, skuteczniej i z większą precyzją.

Czy warto zdecydować się na taką depilację?

Klasyczne metody usuwania owłosienia, takie jak używanie maszynek, musza być powtarzane kilka razy w tygodniu. Dodatkowo łatwo o podrażnienia i zacięcia. Depilacja woskiem jest skuteczniejsza, ale boleśniejsza i również nie usuwa owłosienia na stałe.
Laser to nowoczesna i sprawdzona metoda. Nie ma mowy o niepowodzeniu lub odrastaniu włosków. Co więcej, niweluje problem wrastających mieszków, który często pojawia się przy klasycznej depilacji. Jest to najbardziej bezbolesna metoda ze wszystkich dostępnych.
Laserowej depilacji nie wykonamy same w domu, ale nie jest to duża wada. Zabieg wykonujemy raz na całe życie, więc wizyty u kosmetologa nie będą się powtarzać. Dla pełnego efektu zwykle potrzebnych jest kilka sesji. Cena waha się w okolicach 100 złotych od danej partii. Jest to dość spory wydatek, ale później nie będziemy żałować. Pieniądze wydamy raz na całe życie. Nigdy więcej żadnych maszynek, wosków ani pianek do depilacji!

Walka z nadmiernym owłosieniem

Laserowa depilacja przyszła z pomocą osobom, które borykają się z problemem nadmiernego owłosienia. Nie tylko kobiety wybierają się do lekarza, ale również mężczyźni. Zabiegi laserem pomagają raz na zawsze pozbyć się krępującego problemu. Konsultacja z lekarzem pomaga wybrać odpowiedni fototyp. Specjalista rozpisuje cały proces i ilość zabiegów, po których problem całkowicie znika.

Redakcja WyciskamySok

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

lifting