Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś
Zdrowie

Najlepsza wyciskarka – ranking wyciskarek wolnoobrotowych

Data publikacji 3 czerwca, 2019

Zdrowie jest w modzie, a co za tym idzie, coraz więcej osób interesuje się poprawnym odżywianiem. Ma ono kluczowy wpływ na nasze samopoczucie i cały organizm. Co kojarzy nam się ze zdrowym odżywianiem? Owoce i warzywa! Po erze koktajli przychodzi czas na soki. Każdy może przygotować je samemu w swoim domu z pomocą specjalnego urządzenia. Przedstawiamy najświeższy ranking wyciskarek wolnoobrotowych!

Jak działa wyciskarka wolnoobrotowa?

Przede wszystkim należy rozróżnić wyciskarki od sokowirówek. Te pierwsze posiadają specjalne ślimaki, przez które przechodzą owoce i zostają z nich wyciśnięte wszelkie soki oraz składniki. To właśnie największa zaleta wyciskarki i przewaga nad sokowirówką. Warzywa i owoce zachowują praktycznie wszystkie swoje wartości odżywcze. Wszystko trafia wprost do naszej szklanki.
Sokowirówki opierają się na działaniu wysokich obrotów i siły tarcia. Przetarte przez sito warzywa i owoce poddane są procesowi oksydacji. To właśnie przez to nasz otrzymany sok zawiera zdecydowanie mniej wartości odżywczych, które uciekają wraz z tlenem.
Wyciskarki wolnoobrotowe mają zdecydowanie więcej zalet, niż sokowirówki. Ich praca jest dużo cichsza niż tych drugich. Sokowirówki mają również problem z zieleniną, taką jak jarmuż, szpinak i tak dalej. W wyciskarce cały owoc, czy warzywo, zostaje zużyty i nic się nie marnuje. Na korzyść wyciskarek przemawia jednak przede wszystkim zachowanie znacznie większej ilości cennych enzymów i wartości odżywczych. Za sokowirówką przemawia jednak cena, jest ona dużo niższa.

Ranking wyciskarek wolnoobrotowych

Najlepszymi urządzeniami na rynku uznawane są produkty o dużej mocy, pojemnym naczyniu oraz wielu dodatkowych funkcjach. Ważne jest również wykonanie z solidnych materiałów. Oto ranking wyciskarek wolnoobrotowych, na które warto zwrócić uwagę.

Tefal Infiny Press ZC255B

Solidne, szlachetne wykonanie z tworzywa sztucznego od razu przykuwa wzrok. Ten model posiada moc 200 watów, która pozwoli na szybką i wydajną pracę maszyny. Dodatkowo wyposażona jest ona w bieg wsteczny, który chroni nas przed zablokowaniem. Sprawdzi się dla początkującego użytkownika, jak i bardziej doświadczonego. Nie posiada jednak dodatkowych opcji, jak na przykład przygotowanie sorbetów.

Philips HR1889/70 Viva Collection

To urządzenie o niższej mocy 150 wat sprawdzi się dla osób, które cenią sobie ekonomiczne działanie. Mały pobór prądu nie przeszkadza w stworzeniu dużej ilości soku. A to wszystko zmieści się w aż litrowym pojemniku na sok oraz 1,5 litrowym pojemniku na odpadki. Urządzenie jednak również nei przygotuje dla nas nic innego niż sok.

Kuvings Big Mouth B6000

Model, który łączy wszelkie potrzebne funkcje w jednym urządzeniu. Super moc 240 watów oraz 60 obrotów na minutę zapewnia idealną szybkość i wydajność. Wyposażony jest w wiele dodatkowych akcesoriów, które posłużą nam w przygotowaniu sorbetów, musów i koktajli. Duży otwór wlotowy pozwala na wrzucanie całych warzyw i owoców, bez krojenia. Jedyny minus to bardzo wysoka cena i rozmiar.
Przedstawione wyciskarki pochodzą z różnych kategorii i przekrojów cenowych, jednak wszystkie są godne uwagi. Każdy znajdzie model, który najlepiej spełni jego oczekiwania.

ceremonia Chanoyu

Redakcja WyciskamySok

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

leki na odporność dla dorosłych