Tribest Solostar 4 – Wyciskarka pozioma do wielu zadań

Wyciskarka Solostar 4 nie jest jedynym produktem firmy Tribest. Zajmują się oni produkcją urządzeń do zastosowań w kuchni. Ich motto brzmi: “czynić zdrowe życie łatwiejszym”. Najbardziej skupiają się na urządzeniach, dzięki którym możemy przygotować zdrowe posiłki i napoje.

Solostar 4 jest wyciskarką poziomą, jedno-ślimakową. Jako wyciskarka wolnoobrotowa pracuje z prędkością 47 obrotów na minutę, co ogranicza temperaturę przygotowania i maksymalizuje ilość składników odżywczych w przygotowywanych napojach.

Nowoczesny design

tak jak w innych modelach wyciskarek firmy Tribest, Solostar 4 posiada design, który spodoba się każdemu kto ceni sobie nowoczesność w kuchni. Dostępna jest w kilku kolorach, jednak naszym zdaniem kolor biały prezentuje się najlepiej.

Wykonana z bezpiecznych surowców

Solostar 4 posiada certyfikaty, które potwierdzają że jest ona wykonana z bezpiecznych materiałów. Zarówno wał jak i sitko zostały wykonane z materiału ULTEM, który uznawany jest w czołówce materiałów wykorzystywanych tam, gdzie liczy się jakość pożywienia. W wyciskarkach z górnej półki ten materiał wykorzystuje się najczęściej. Misa została wykonana z materiału zwanego tritan, który również jest bezpieczny. Wszystkie podzespoły nie zawierają szkodliwych związków, które mogły by zaszkodzić przygotowywanym napojom.

Jednoślimakowa? Wcale nie znaczy gorsza

Ogólnie przyjętym standardem jeśli chodzi o wyciskarki z górnej półki są podwójne wałki. Firma Tribest jednak, w modelu Solostar 4 zastosowała specjalnie opracowany wałek jedno-ślimakowy, który pracuje niemal tak samo jak wałek 2-ślimakowy. W pierwszej części surowiec jest rozdrabniany, w drugiej zaś jest wyciskany sok.
Podwójne sitko – Wałek takiej budowy potrzebował specjalnego sitka. Opracowano je specjalnie na potrzeby wykorzystania w urządzeniach marki Tribest. Firma ta wychodząc naprzeciw również nie zawiodła. Urządzenie Solostar posiada podwójne sitko. Siatka umiejscowiona została na całej długości sitka a nie jak w innych modelach tylko na jej końcu. Zwolennikom wyciskarek 2-ślimakowych możemy polecić urządzenie Green Star Elite 5050 tego samego producenta.

 

Tribest Solostar 4 – nasza opinia

Wyciskarkę tą można zaliczyć do urządzeń ze średniej półki. Nie świadczy to jednak że jest ona wiele gorsza od tych droższych. Firma Tribest za priorytet postawiła sobie jakość i unikalne rozwiązania. Jeśli szukalibyśmy wyciskarki do soków w takim pułapie cenowym to na pewno zwróciła by naszą uwagę.

Dane techniczne Solostar 4

 • Typ: Pozioma
 • Technologia wyciskania: Jedno-ślimakowa pozioma
 • Pojemność misy: nie dotyczy
 • Prędkość wałka ślimakowego : 47 obr./min
 • Rozmiar otworu wsadowego: 35 mm
 • Blokada kapania: Nie
 • Bieg wsteczny: Tak
 • Regulacja gęstości soków: Nie
 • Wyposażenie: Sito do soków klarownych oraz przystawka do mielenia i lodów
 • Marka: Tribest
  Materiał wykonania: Tworzywo
  Rodzaj wykończenia : Połysk
 • Typ silnika: Indukcyjny bezszczotkowy (BLDC)
  Długość przewodu: 1,4 m
  Moc: 135 W

Szukasz innego modelu? Sprawdź nasz ranking wyciskarek wolnoobrotowych. Znajdziesz tam zarówno wyciskarki poziome jak i pionowe, jednoślimakowe i dwuślimakowe odpowiednio dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb.

Post Author: Jacek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *