Tribest Green Star Elite 5050 – wersja chrom

Pora na recenzję wyciskarki Green Star Elite 5050 od amerykańskiej firmy Tribest. Wersja 5050 różni się od 5000 tym, iż posiada chromowaną budowę a także kilka zmian, które udało się wprowadzić po 2 letnich informacjach i zgłoszeniach od klientów. Starsza wersja posiadała białą obudowę i nie prezentowała się tak efektywnie jak nowszy model.

Tribest Green Star Elite 5050 wersja chromowana

 

Najważniejsze cechy Green Star Elite 5050

Cechy wyciskarek nawet różnych producentów są zbliżone do siebie. Jednak każdy model oferuje coś innego, dlatego należy przed zakupem zwrócić uwagę jakie cechy powinna posiadać nasza wyciskarka i do czego będziemy ją wykorzystywać. Oto cechy charakteryzujące wyciskarkę Green Star Elite 5050:

2 wałki ślimakowe

Green Star Elite posiada 2 wałki ślimakowe (firma posiada także wyciskarki w wersji 1-ślimakowej, np. Solostar 4), które odpowiadają za miażdżenie i wyciskanie owoców i warzyw. Wykonane zostały z wytrzymałej stali nierdzewnej. Takie rozwiązanie widzieliśmy już w wielu wyciskarkach. Najbardziej popularny materiał z którego wykonywane są wałki i sitko to ULTEM.

Wałki

Końce obydwu wałków są zaostrzone aby lepiej radziły sobie z drobnymi roślinami włóknistymi i warzywami liściowymi. Niestety, dotarliśmy do informacji iż ta technologia nie spisała się. Według klientów wyciska on bardzo mało soku z jarmużu, kapusty, pokrzyw, mięty itd., tworząc dodatkowo duże ilości piany. Sprawia ona również problem podczas wyciskania ponieważ przepełnia zbiornik na sok i należy pozbywać się jej na bieżąco podczas wyciskania soku. Krótko mówiąc, wyciskarka pozostawiona bez “opieki” może narobić nieco bałaganu po dodaniu dużej ilości warzyw liściastych.

Wolnoobrotowa technologia

Green Star Elite jest rodzajem wyciskarki wolnoobrotowej, co jest ważne jeśli zależy nam na sokach jak najlepszej jakości, które nie ulegają utracie wartości odżywczych w czasie wyciskania. Temperatura generowana przez tą wyciskarkę podczas procesu wyciskania jest niewielka przez co nasz sok nie cierpi na utratę tego na czym nam zależy.

Wyciskarka wielozadaniowa

Jak większość urządzeń tego typu obecnych na rynku Green Star Elite jest wyciskarką, dzięki której przygotujemy nie tylko soki, lecz również sorbety, desery, musy, przeciery, hummus, masło orzechowe, tofu i wiele innych. W zestawie znajdują się dodatkowe elementy, które ułatwiają sprawę.

 • 2 sita w zestawie – Posiadają różne otwory, dzięki czemu możesz dostosować odpowiedni swoich potrzeb. Jeśli preferujesz sok z miąższem to warto zamontować grube sito, do soków klarownych należy wybrać sito o mniejszej średnicy otworów.

5050 sita w zestawie

 • 5 lat gwarancji – To ile czasu  producent daje nam na możliwość naprawy gwarancyjnej jest niejako wyznacznikiem tego na ile jest ona w stanie nam “służyć”. W przypadku Green Star Elite 5050 jest to okres 5 lat na wszystkie części. Jest to dość dobry wynik, niektóre firmy mogą się pochwalić co prawda nawet 10 letnim okresem gwarancyjnym, jednak inne posiadają także od roku do dwóch lub dłuższa gwarancja obejmuje jedynie sam silnik.
 • Bezpieczeństwo – Tutaj producent wykonał swoją pracę we właściwy sposób. Wyciskarka ta posiada blokady uniemożliwiające uruchomienie urządzenia w przypadku nieprawidłowego złożenia oraz specjalny bufor zabezpieczający wykonany z nylonu.

Wady wyciskarki Green Star Elite 5050

Starając się zachować stronniczość wypowiedzi musimy opisać też niektóre z wad, które posiada wyciskarka Green Star Elite 5050. Jest nią przede wszystkim waga i wymiary. Jest ona dość duża, przez co zajmie sporą ilość miejsca w kuchni. Nie polecamy zakupu w przypadku małych kuchni.

Kolejnym nie do końca najlepszym rozwiązaniem jest skomplikowana budowa i ilość elementów które trzeba zdemontować aby wyczyścić wyciskarkę. Urządzenie tej klasy powinno być zdecydowanie łatwiejsze w czyszczeniu.

Warto przypomnieć także to o czym już pisaliśmy, Green Star Elite nie do końca nadaje się do wyciskania warzyw liściastych ponieważ może “narobić” dość dużo bałaganu w przypadku gdy nie przypilnuje się jej podczas pracy.

Czy Green Star Elite 5050 znajdzie się w naszym rankingu?

Nasz ranking wyciskarek, który znajdziesz tutaj: https://wyciskamysok.pl/ranking-wyciskarek-wolnoobrotowych-2018 zawiera najlepsze modele. Niestety Green Star Elite 5050 nie znajdzie się w nim, z racji tego że istnieją lepsze wyciskarki w tym zakresie cenowym.

Sprawdź cenę i więcej szczegółów wyciskarki Green Star Elite 5050

Dane techniczne

 • Typ: Pozioma
 • Technologia wyciskania: Dwu-ślimakowa Pionowa
 • Prędkość wałka ślimakowego : 110 obr./min
 • Rozmiar otworu wsadowego: 38 mm
 • Blokada kapania: Nie
 • Bieg wsteczny: Tak
 • Regulacja gęstości soków: Nie
 • Marka: Tribest
 • Materiał wykonania: Tworzywo
 • Rodzaj wykończenia : Połysk
 • Typ silnika: Indukcyjny bezszczotkowy (BLDC)
 • Długość przewodu: 1,4 m
 • Moc: 200 W
 • Wymiary (wys x szer x gł): 464 x 175 x 318 mm

Szukasz innego modelu? Sprawdź nasze inne recenzje

Redaktorzy tej strony zajmują się opisywaniem wyciskarek do soków i recenzowaniem ich. Zobacz nasze inne recenzje wyciskarek przed zakupem tego modelu.

Post Author: Jacek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *