Sokowirówka czy wyciskarka wolnoobrotowa? Co wybrać?

Porównanie - wyciskarka sokowirówkaKupując urządzenie do wyciskania soków z pewnością będziesz zastanawiał się nad tym czy wybrać sokowirówkę czy może wyciskarkę wolnoobrotową. W sieci można znaleźć wiele informacji i ciężko czasem jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie które urządzenie będzie dla ciebie lepsze ponieważ zależy to od Twoich indywidualnych potrzeb. W tym właśnie artykule chcielibyśmy przybliżyć nieco wady i zalety zarówno wyciskarek wolnoobrotowych jak i sokowirówek. Mamy nadzieję że po przeczytaniu tego artykułu nie będziesz już zastanawiał się nad tym czy wybrać wyciskarkę czy sokowirówkę.

Kim jesteśmy

Zanim porównamy sokowirówki i wyciskarki wolnoobrotowe, chcemy przedstawić najpierw swoje kompetencje. Strona wyciskamy sok została stworzona dla osób które chcą kupić odpowiednią wyciskarkę dla siebie. Zajmujemy recenzjami wyciskarek oraz tworzeniem przepisów na świeże soki. Przetestowaliśmy już kilkadziesiąt modeli wyciskarek i sokowirówek – to chyba wystarczająca ilość aby rozwiać Twoje wątpliwości związane z wyborem odpowiedniej maszyny do wyciskania soków.

Jakiego urządzenia potrzebujesz?

Zanim przejdziemy do porównania tych urządzeń, warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań, które znajdziesz poniżej, pozwolą Ci lepiej wybrać odpowiednie urządzenie.

Lubisz soki gęste czy rzadkie?

Rzadkie i gęste soki

To znaczące pytanie, ponieważ najważniejsze to czerpać przyjemność ze świeżo wyciskanych soków. Wyciskarka do soków miażdży i jak sama nazwa wskazuje wyciska soki, więc dzięki temu soki te są gęste w naturalny sposób. W przypadku sokowirówek sprawa ma się nieco inaczej. Sok jest rzadki, ponieważ sokowirówka tnie za pomocą ostrzy i sita surowiec, z którego wyciskany jest sok. Przez to jest bardziej klarowny. Wydaje się to niewielką różnicą, jednak niektórzy zwracają na to baczną uwagę.

Jak często będziesz korzystał/a z urządzenia?

Ten aspekt z pozoru wydaje się mało znaczący, jednak powodem dla którego warto to przemyśleć jest sam proces czyszczenia i obsługiwania obu urządzeń. Powinieneś/nnaś mieć na uwadze, że oba te urządzenia należy regularnie czyścić, najlepiej zaraz po użyciu.

Jeśli wyciskasz mało soku

Sokowirówki są o wiele trudniejsze w czyszczeniu w porównaniu do wyciskarek wolnoobrotowych (jednoślimakowych). Posiadają wiele elementów i szczelin, które zapychają się surowcem.

Wyciskarki jednoślimakowe zaś zostały zbudowane w taki sposób aby ułatwić proces mycia i czyszczenia. Składają się z niewielu elementów oraz składa się je i rozkłada w prosty sposób. Jeśli masz zamiar korzystać z wyciskarki jedynie od czasu do czasu wyciskając niewielką ilość soku to odradzamy wybór wyciskarki dwuślimakowej, ponieważ ich budowa jest bardziej złożona, przez co dłużej się je czyści. Jeśli jednak bardziej preferujesz wyciskarkę wolnoobrotową to zwróć uwagę na zakup modelu, który posiada niewielki pojemnik na sok oraz ogólnie jest niewielkich rozmiarów (jeśli nie wyciskasz dużo soku). Pozwoli Ci to zaoszczędzić wiele czasu na przestrzeni miesięcy.

Jeśli wyciskasz dużo soku

Inaczej sprawa wygląda jeśli wyciskasz dużo soku. Czy to pijesz go sam/a czy też z całą rodziną. Wtedy warto wybrać wyciskarkę lub sokowirówkę, która ma większy pojemnik na sok i otwór wlotowy. Zwróć uwagę na to, że wyciskarki wolnoobrotowe potrzebują nieco więcej czasu na wyciśnięcie surowca niż sokowirówki.

Wyciskarka potrzebuje około 4-5 minut aby wycisnąć litr gęstego i pełnowartościowego soku (im wolniej zachodzi proces wyciskania soku tym więcej ma on wartości odżywczych). W tym czasie efektywniej wyciska sok niż sokowirówka.

Jak długo chcesz przechowywać wyciskany sok?

To kolejna rzecz na którą należy zwrócić uwagę. Jeśli pijesz sok w domu od razu po wyciśnięciu to nie ma znaczenia czy wybierzesz sokowirówkę czy wyciskarkę wolnoobrotową. Jeśli jednak chcesz przechowywać sok nieco dłużej to wyciskarka jest lepszym wyborem.

Sok z wyciskarki można przechowywać do 48 godzin w lodówce (więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj). Sok z sokowirówki należy wypić od razu po zrobieniu ponieważ szybko traci on swoje wartości odżywcze z racji na generowaną temperaturę i duże napowietrzenie soku (widoczna piana).

Z jakich warzyw i owoców będziesz wyciskał/a sok?

Wybierając sokowirówki masz możliwość robienia soków z większości dostępnych warzyw i owoców. Jednak słabo radzą sobie one z warzywami liściowymi (takimi jak szpinak, kapusta, sałata itd.) i roślinami liściastymi (dla przykładu: pokrzywy czy pszenicy). Te surowce najczęściej po prostu przyklejają się do ścian urządzenia uniemożliwiając ich wyciśnięcie. Wielu użytkowników sokowirówek skarży się także na to, że słabo radzą sobie z owocami jagodowymi (porzeczki, maliny, jagody, jeżyny itd).

Jaki budżet możesz przeznaczyć na urządzenie do wyciskania soku?

Ciężko ukryć, że sokowirówkę i wyciskarkę wolnoobrotową także znacząco przedziały cenowe. Sokowirówkę możemy kupić już w przedziale cenowym od 300 do 700 złotych. Podczas gdy ceny dobrych wyciskarek zaczynają się od 700 złotych w górę. Różnice te spowodowane są w dużym stopniu jakością wykorzystanych elementów, trwałością urządzenia i jakością wyciskanego soku. Warto zwrócić uwagę na to, że wyciskarka co prawda kosztuje więcej ale wyciskany sok jest lepszej jakości. Ponadto, wyciskarki są o wiele trwalsze niż sokowirówki i posłużą Ci o wiele dłużej.

Sokowirówki – wady i zalety

Przykładowa sokowirówka

Jak już pisaliśmy powyżej, sokowirówki są jednym z najprostszych i jednocześnie najtańszych urządzeń elektrycznych do wyciskania soku. Określone modele nie różnią się od siebie znacząco techniką wyciskania. Główna budowa to wirujące sito z niewielkimi otworami i wirujące ostrza na dnie urządzenia. Silnik wykorzystywany w sokowirówkach jest wysokoobrotowy i podczas pracy osiąga obroty z rzędu od 6000 do 12000 obrotów na minutę.

Wsadzając do sokowirówki surowiec, ostrza wraz z sitem ścierają go tworząc masę, która dociskana jest do ścianek sita i w ten sposób tworzy się sok. Miąższ, który pozostaje na powierzchni sita zostaje odprowadzany przez osobny otwór na odpady (w przypadku lepszych modeli – dzięki temu urządzenie może pracować ciągle bez ręcznego czyszczenia). Jeśli wybierzemy tańszy model to sito będzie musiało być czyszczone przez użytkownika od czasu do czasu ręcznie.

Sok uzyskany w tym procesie jest rzadki, klarowny. Z pewnością jest o wiele zdrowszy niż soki w kartonach znajdujące się na półkach w supermarkecie, jednak daleko mu do soku uzyskanego za pomocą wyciskarki. Posiada o wiele mniej składników odżywczych. Sokowirówki po prostu nie są wstanie wydobyć najważniejszych substancji na których nam zależy.

Wyciskanie soku za pomocą sokowirówki jest także mało efektywne i do wyprodukowania np. 1 litra soku będziemy potrzebować większej ilości surowca niż w przypadku sokowirówki. Sok z sokowirówki posiada także charakterystyczną warstwę piany na jego powierzchni. Sok jest spieniony i napowietrzony przez to że jest on uzyskiwany podczas gdy silnik wyciskarki pracuje na dużych obrotach. Jak już wspominaliśmy wcześniej, sok z sokowirówki najlepiej wypić od razu po przygotowaniu.

Zalety sokowirówek

 • Ich cena jest niewielka w porównaniu do wyciskarek
 • Są urządzeniami lżejszymi i mniejszymi w porównaniu do większości wyciskarek
 • Sok wyciskany jest szybciej

Wady sokowirówek

 • Podczas wyciskania soku traci się wiele składników odżywczych
 • Są mało wydajne ponieważ potrzebują większej ilości surowca do wyprodukowania soku
 • Sok ma rzadką konsystencję, jest klarowny i wodnisty oraz na jego powierzchni pojawia się piana.
 • Trzeba go wypić zaraz po przygotowaniu
 • Sokowirówki są stworzone tylko do wyciskania soku, podczas gdy wyciskarki można wykorzystać np. do robienia lodów i wielu innych zadań
 • Są głośnymi urządzeniami z racji na silnik wysokoobrotowy

Na co zwrócić uwagę przy zakupie sokowirówki?

Jak już pisaliśmy, sokowirówka nie ma skomplikowanej budowy, więc to na co musimy zwrócić uwagę przy wyborze sokowirówki to przede wszystkim sito i silnik. Sito musi być wykonane z wysokiej jakości elementów i posiadać otwory centryczne. Silnik zaś musi mieć moc wprost proporcjonalną do przepustowości wyciskarki aby pracował równo, bez względu na ilość wyciskanego surowca wewnątrz niej. Dobrą podpowiedzią jest tutaj otwór wlotowy na warzywa i owoce. Jeśli jego średnica jest wielkości podobnej do średnicy jabłka to oznacza że producent przewiduje jej dużą wydajność.

Ogólnie rzecz biorąc należy wystrzegać się sokowirówek, które są produkowane przez mało znane firmy i kosztują niedużo. Na pierwszy rzut oka może się wydawać że zaoszczędziliśmy, jednak gdy taka sokowirówka się zepsuje to będziemy żałować tej decyzji. Jeśli już kupować urządzenie to nieco wyższej klasy, tak aby posłużyło przez jakiś czas. Jeśli sokowirówka posiada plastikowe sito bądź na pierwszy rzut oka nie wygląda na dobrze wykonany produkt to należy się dobrze zastanowić przed zakupem.   

Wyciskarki wolnoobrotowe – rodzaje

Wyciskarki wolnoobrotowe są urządzeniami najbardziej cieszącymi się popularnością. Głównie ze względu na to, że sok uzyskiwany przez nie jest gęsty, lepiej smakuje i co najważniejsze ma więcej składników odżywczych. Wyróżniamy 2 typy wyciskarek wolnoobrotowych. Aby dokładniej odpowiedzieć na pytanie co jest lepsze wyciskarka wolnoobrotowa czy sokowirówka, musimy przedstawić obydwa rodzaje.

Wyciskarki wolnoobrotowe jednoślimakowe

Przykład ślimaka wyciskarki

Ta wersja jest najpopularniejsza z racji na swoją niższą cenę, która wcale nie powoduje małej funkcjonalności. Jeśli kupujesz wyciskarkę po raz pierwszy to wyciskarka jednoślimakowa będzie dobrym wyborem. Jak sama nazwa wskazuje wyciskarka dosłownie wyciska sok z warzyw i owoców a nie tnie ich jak w przypadku sokowirówki. Nie znajdziemy tutaj żadnych ostrzy ani noży, które mogłyby się stępić (co jest również dobrą zaletą).

Proces wyciskania soku przebiega następująco:

Wpierw urządzenie to miażdży i wyciska surowiec a następnie wydobywa sok ze zmiażdżonego miąższu w procesie dokładnego wyciskania. Sok wraz ze wszystkimi składnikami odżywczymi wylewa się za pomocą jednego otworu a sucha pulpa surowca jest wyrzucana z drugiej strony. Wyciśnięty surowiec jest zazwyczaj suchy (zależy od klasy i jakości wyciskarki) i dokładnie wyciśnięty. Jeśli nie lubisz marnotrawstwa, to będziesz zadowolony/a z pracy wyciskarki wolnoobrotowej.

Silnik w wyciskarce wolnoobrotowej charakteryzuje się tak jak również nam nazwa podpowiada wolnymi obrotami. Żadna z wyciskarek tego typu nie posiada silnika, który obraca się szybciej niż 120 obrotów na minutę. Dzięki temu sok nie pieni się i urządzenie “ma czas” na dokładne wyciśnięcie surowca. Wyciskarka również dzięki temu nie nagrzewa się znacząco i sok ma dzięki temu nie traci witamin i innych ważnych składników. Pozwala nam to również na dłuższe przechowywanie soku (nawet do 48 godzin w lodówce).

Zalety wyciskarek jednoślimakowych

 • Wyciskają sok z lepszą dokładnością niż sokowirówki
 • Wyciśnięte soki posiadają więcej składników odżywczych
 • Sok z wyciskarki wolnoobrotowej można przechowywać dłużej
 • Sok się nie pieni, jest gęsty i smaczniejszy
 • Urządzenia te czyści się o wiele łatwiej niż sokowirówki
 • Posiadają długi okres gwarancji i posłużą znacznie dłużej niż sokowirówki (patrz polecane modele).

Wady wyciskarek jednoślimakowych

 • Za wyciskarkę zapłacimy więcej niż za sokowirówkę
 • Proces wyciskania soku jest dłuższy niż w przypadku sokowirówek
 • Urządzenie raczej nie nadaje się do częstego wykorzystywania w lokalach gastronomicznych
 • Trzeba go wypić zaraz po przygotowaniu

Wyciskarki jednoślimakowe pionowe

Przykład wyciskarki pionowej jednoślimakowej

Wyciskarki pionowe zdecydowanie przypadną do gustu osobom, które lubią urządzenia niewielkich gabarytów. W nazwie możemy znaleźć cechę tych wyciskarek “pionowe”. Ich specyficzna konstrukcja powoduje że są wysokie ale jednocześnie wąskie, co może sprawić że taki typ będzie pasował idealnie na przykład do niewielkich kuchni. Technologia wyciskania jest bardzo podobna do zastosowań w wyciskarkach poziomych, jednak budowa i ułożenie ślimaka jest nieco inne. Wałek ślimakowy jest ułożony w pionie co daje nam taką zaletę, że nie wymaga żadnego popychania surowca podczas wyciskania soku. Surowiec samoczynnie opada w dół wyciskarki. Jeśli chodzi o jakość soku to nie ma tutaj większych różnic w porównaniu do wyciskarek poziomych – są równie dobre.

W większości wyciskarek pionowych znajdziemy także funkcję przepłukiwania urządzenia bez konieczności rozbierania go. Jeśli robisz soki z kilku różnych warzyw i owoców i nie chcesz aby ich smaki się pomieszały to wystarczy wlać około 700ml wody do wyciskarki i uruchomić ją. Urządzenie samo się oczyści z resztek soku i będzie gotowe do dalszego wyciskania. Należy pamiętać że ten proces nie zastępuje dokładnego czyszczenia wyciskarki po wyciskaniu soku.

 

Zalety wyciskarek pionowych

 • Niewielkie wymiary wyciskarki
 • Nie trzeba używać popychacza bo surowiec grawitacyjnie przemieszcza się w wyciskarce
 • Łatwe przepłukiwanie pomiędzy wyciskaniem soku z różnych surowców

Wady wyciskarek pionowych

 • Przeznaczone do wyciskania niedużych ilości soku jednocześnie (mały pojemnik na sok)
 • Nie nada się do wykorzystania w lokalach gastronomicznych
 • Wyciskanie soku jest wolnym procesem

Wyciskarki jednoślimakowe poziome

Wyciskarki poziome

Urządzenia te różnią się od wyciskarek pionowych tym, że posiadają wałek ułożony w poziomie oraz pozostałe elementy są nieco inaczej ułożone. Urządzenia te są nieco szersze i zazwyczaj cięższe. Wyciskarki poziome jednoślimakowe może i nie mają tak szerokiego zastosowania jak wyciskarki dwuślimakowe, jednak z ich pomocą możemy również przygotować sorbety, lody, desery itd. Zwolennicy eksperymentów kuchennych z pewnością będą zadowoleni. Niektóre modele wyciskarek poziomych posiadają nawet nakładki do robienia makaronu i innych składników do przeróżnych dań.

Zalety wyciskarek poziomych

 • Możliwość szerokiego wykorzystania do tworzenia pysznych deserów i dań
 • Bezpieczne i stabilne z racji na swoje gabaryty i wagę
 • Większa wydajność w porównaniu do wyciskarek pionowych

Wady wyciskarek poziomych

 • Więcej elementów i bardziej skomplikowana budowa
 • Zajmuje dość dużo miejsca przez co nie nadaje się do ciasnych kuchni
 • W niektórych przypadkach należy korzystać z popychacza

Wyciskarki wolnoobrotowe dwuślimakowe

Wyciskarka dwuślimakowa

Wyciskarki wolnoobrotowe z dwoma ślimakami są ulepszoną wersją tych z jednym ślimakiem. Również zaliczają się do wyciskarek wolnoobrotowych co daje im takie same zalety jak w poprzednim rodzaju. Jakie zatem znajdziemy tutaj różnice? Nazwa kolejny raz podpowiada nam zastosowaną tutaj technologię. Wyciskarki dwuślimakowe posiadają dwa wałki ślimakowe, które stworzone są z dużą precyzją, przez co zazębiają się podczas wyciskania. Po procesie wyciśnięcia tak jak to wygląda w przypadku wyciskarek jednoślimakowych, sok jest jeszcze dodatkowo przepuszczany przez sito aby przefiltrować resztki, które mogły się przez przypadek znaleźć w wyciśniętym już soku.

Kolejną zaletą wyciskarek dwuślimakowych, które czynią je lepszymi od jednoślimakowych jest możliwość dokładniejszego wyciskania takich surowców jak pokrzywa, szpinak, sałata, trawa pszeniczna i inne. Dwuślimakowe wyciskarki są również bardziej wydajne i efektywne. Urządzenia te wykorzystuje się w lokalach gastronomicznych, barach a także na przykład do terapii Dr. Gersona.

Często w zestawie z wyciskarką wolnoobrotową otrzymujemy również wiele dodatków, które rozszerzają ich funkcjonalność. Z ich użyciem możemy przygotować koktajle, musli, lody, puree, pasztety tofu, dżemy, masła orzechowe, posiłki dla dzieci i wiele innych.

 

Zalety wyciskarek dwuślimakowych

 • Wyciskarki dwuślimakowe wyciskają sok jeszcze dokładniej
 • Posiadają szeroką funkcjonalność, którą można porównać do robotów kuchennych
 • Wyciskarku dwuślimakowe mają większą wydajność i mogą pracować dłużej niż wyciskarki jednoślimakowe
 • Precyzyjne wyciskanie soku z warzyw i roślin liściastych
 • Można wykorzystywać do terapii Dr. Gersona i innych

Wady wyciskarek dwuślimakowych

 • Posiadają więcej elementów i są bardziej skomplikowane w swojej budowie
 • Wyciskają sok dokładnie ale też nieco dłużej niż wyciskarki jednoślimakowe
 • Czyszczenie urządzenia wymaga dłuższego czasu

Na co zwrócić uwagę przy zakupie wyciskarki wolnoobrotowej?

Nie ważne czy kupujesz wyciskarkę jednoślimakową, czy dwuślimakową, poziomą czy pionową, istnieją pewne cechy, aspekty na które należy zwrócić uwagę aby zakup był udany.

Producent

Pierwszą i najważniejszą sprawą jest producent wyciskarki. Istnieje na rynku wielu producentów, którzy są zdecydowanymi liderami i właśnie ich urządzenia powinniśmy kupować aby nie mieć problemu z prawidłowym wyciskaniem soku, ewentualnymi reklamacjami itd.

Producenci których polecamy to przede wszystkim: Hurom, Kuvings, Vidia, Angel, Cooksense, Tribest, Vidia, Matstone, Greenstar, Sana i Omega. Przeanalizowaliśmy dokładnie wszystkie ich produkty i mamy pewność, że są one wykonane z elementów dobrej jakości i nie posiadają w składzie szkodliwych bisfenoli.

Kolejno, należy zastanowić się wyciskarka z wieloma dodatkami jest nam tak naprawdę potrzebna. Czy będziesz jej używał/a do robienia makaronów, sorbetów, lodów i tak dalej? Jeśli nie to lepiej kupić nieco droższy model bez dodatkowej funkcjonalności ponieważ posłuży nam on zdecydowanie dłużej.

Budowa wyciskarki

Dla przykładu, wyciskarka pionowa będzie bardziej pasować do niewielkiej kuchni, ponieważ zajmie mniej miejsca, podczas gdy wyciskarka pozioma a już na pewno dwuślimakowa będzie przeszkadzać i irytować domowników. Na to także należy zwrócić uwagę.

Okres gwarancji

Jeśli wybierzesz urządzenie od jednego z producentów wymienionych powyżej to raczej nie powinieneś mieć większych problemów z urządzeniem. Warto jest mieć jednak pewne zabezpieczenie w postaci gwarancji. Jeśli coś niedobrego będzie działo się z Twoją wyciskarką to możesz ją oddać na gwarancję.

Jej okres w przypadku wyciskarek powinien wynosić od 5 do 10 lat. Wydaje się to dużo, jednak producenci pewni co do jakości wykorzystanych elementów nie mają problemów z tak długim okresem na ewentualne naprawy.

Opinie użytkowników

W wielu artykułach na tej stronie pisaliśmy o tym, że wyciskarkę warto kupić w sieci. Po pierwsze jest ona o wiele tańsza niż w wielu sklepach stacjonarnych, po drugie możemy przeczytać opinie na temat danego modelu. Dzięki temu będziemy wiedzieć że zakupiony model nie będzie sprawiał nam problemów oraz czy tak naprawdę będzie odpowiedni do naszych wymagań.

Cena urządzenia

Nie ma co ukrywać, że dobra wyciskarka kosztuje od 1000 do nawet 3000 złotych. Jest to urządzenie które będzie służyło nam przez naprawdę wiele lat więc warto wydać na nie taką kwotę. Nie zapominajmy że wyciskarka jest świetnym sposobem na dostarczenie naszemu organizmowi potrzebnych mu składników odżywczych.

Możemy śmiało powiedzieć że jest to bardziej inwestycja w nasze zdrowie niż wydatek. Do tego nie będziesz już musiał/a kupować niezdrowych soków z kartonu lub też drogich świeżo wyciskanych napojów w niewielkiej pojemności butelkach.

Z ilu elementów składa się wyciskarka?

Na pierwszy rzut oka jest to nieistotne, jednak gdy będzie trzeba rozłożyć urządzenie aby je wyczyścić to zrozumiesz że jest to kluczowa cecha urządzenia. Większość producentów wyciskarek tworzy teraz urządzenia, które są jak najprostsze w budowie tak aby nie sprawiać użytkownikowi problemu. Jednak czasem można natrafić na wyciskarkę, która jest czasochłonna w czyszczeniu z racji na swoją skomplikowaną budowę. Jeśli kupujesz wyciskarkę w sieci to zwróć uwagę na zdjęcia rozłożonej wyciskarki i porównaj z innymi modelami. Jeśli to możliwe wybierz tą łatwiejszą w składaniu (podziękujesz później :)).

Nowoczesne wyciskarki wyposażone są także w blokadę uniemożliwiającą jej uruchomienie w przypadku gdy jest nieprawidłowo złożona przez użytkownika. Jest to bardzo praktyczna i doceniana funkcja ponieważ źle dopasowane elementy mogą spowodować uszkodzenie urządzenia.

Korek niekapek

Ten niezauważalny koreczek na końcu otworu z którego wychodzi sok jest świetnym dodatkiem. Dzięki niemu nie musisz martwić się o to że sok się wyleje i zabrudzi podłoże na którym stoi urządzenie. Po wyciśnięciu soku wystarczy go odblokować i wlać świeży sok do szklanki/butelki. Korek niekapek jest także pomocny podczas gdy czyścimy urządzenie.

Ogólny wygląd urządzenia

Wydając niemałą kwotę na wyciskarkę, warto zadbać także o jej design. Jest to urządzenie, które będzie stać w Twojej kuchni przez długi czas, więc powinno także odpowiednio się w niej komponować. Nam najbardziej przypadają do gustu wyciskarki firmy Hurom, ponieważ niemal każdy z modeli ma w sobie coś innego, co przyciąga oko.

Wyciskarki do soków – najlepsze modele

Chcielibyśmy również polecić kilka modeli różnych rodzajów wyciskarek, tak abyś mógł znaleźć odpowiednią dla siebie bądź sprawdzić jakie cechy ma dobra wyciskarka.

Polecana wyciskarka jednoślimakowa pionowa

Wyciskarka Hurom H100

Jednym z modeli wyciskarek pionowych, które polecamy naszym czytelnikom jest model H100 od firmy Hurom. To jeden z najnowszych modeli tej firmy. Świetnie prezentuje się z zewnątrz a w środku posiada wszystko co najważniejsze.

Wyciskarka Hurom H100 posiada filtr zewnętrzny stworzony z materiału zwanego ULTEM a filtr wewnętrzny z szkła akrylowego. Materiały te są odporne na różnego uszkodzenia czy zarysowania i jednocześnie wyglądają świetnie. Wszystkie elementy wykorzystane do budowy tej wyciskarki nie posiadają żadnych szkodliwych składników ani nie wpływają na smak i wartości odżywcze soku.

Wyciskarka ta nie tylko dobrze wygląda ale posiada również cechę, na której zależy chyba każdemu użytkownikowi. Mianowicie proces jej oczyszczania jest bardzo prosty. Wszystkie elementy wystarczy opłukać pod bieżącą wodą.

Jakie są jej inne cechy przez które możemy ją polecić? Urządzenie składa się bardzo prosto i nie uruchomi się póki nie zostanie prawidłowo złożone.

 • Korek niekapek
 • Świetny design
 • Prosta budowa i łatwe czyszczenie
 • Przystawka do robienia lodów w zestawie
 • Manetka regulacji gęstości soku
 • Filtr z ULTEM'u

Polecana wyciskarka jednoślimakowa pozioma

Polecana wyciskarka pozioma

Jeśli chodzi o wyciskarki jednoślimakowe poziome to możemy polecić Tribest Solostar 4. Jest to wyciskarka, która może nie posiada aż tak efektywnego wyglądu jak wyciskarki hurom, jednak jej funkcjonalność i budowę możemy ocenić na 5+. Silnik pracuje z prędkością 47 obr/min.

Podobnie jak Hurom H100, została ona wykonana z materiałów wolnych od szkodliwych składników. Tutaj również znajdziemy wał i sito wykonane z ULTEM’u, a misa została stworzona z tritanu, który także posiada efektywne parametry techniczne.

Na uwagę zasługuje tutaj wałek jednoślimakowy, który dzięki swojej budowie, częściowo zyskuje funkcjonalność wyciskarki 2-ślimakowej. W jednej części surowiec jest rozdrabniany, w drugiej wyciskany jest sok.

Solostar 4 posiada silnik o mocy 135W, jednak w tym przypadku jest to całkowicie wystarczające do wyciskania nawet twardych warzyw i owoców.

 • Profesjonalne urządzenie wielozadaniowe
 • Innowacyjny wałek porównywalny do funkcjonalności wyciskarek dwuślimakowych
 • Wszystkie elementy wolne od szkodliwych składników

Najlepsza wyciskarka dwuślimakowa pozioma

Wyciskarka dwuślimakowa

Doszliśmy do wniosku że polecimy wyciskarkę Angel 7500. Dlaczego? Ponieważ to ideał wśród wyciskarek dwuślimakowych i im bliżej znajdziemy się z parametrami technicznymi do tego urządzenia nawet wybierając tańszy model to z pewnością będziemy zadowoleni.

Jest to urządzenie które wykonano ze stali nierdzewnej, co sprawia że prezentuje się świetnie i posiada nadzwyczajny wygląd. Angel 7500 można nazwać Roll’s Roycem wśród wyciskarek dwuślimakowych, ponieważ jej funkcjonalność zaspokoi potrzeby każdego bez względu na wymagania. Znajdziemy tutaj bieg wsteczny, bez którego nie mogłoby się obyć urządzenie tak zaawansowane technicznie.

Silnik posiada moc aż 3 koni mechanicznych, co jest w zupełności wystarczające do wyciśnięcia każdego rodzaju surowca. Jest to jedna z wyciskarek, które są polecane do terapii Dr. Maxa Gersona.

Post Author: Jacek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *