Wyciskarka Kuvings B6000 PLUS 2018 – Warta ceny?

 Wyciskarka Kuvings B6000 to urządzenie przeznaczone głównie do użytku domowego. Dzięki niemu mamy możliwość wyciskania soków z owoców i warzyw z praktycznie znikomą utratą wartości odżywczych. Znajdziemy tutaj standardowy proces wyciskania soków, który składa się na 3 etapy: miażdżenie surowca, rozdrabnianie a następnie wytłaczanie soku. Jest to najbardziej efektywna i wydajna forma wyciskania soków. 

wyciskarka Kuvings B6000

Najważniejsze cechy Kuvings B6000

Tak jak przy opisie każdej wyciskarki, porównamy teraz jej najważniejsze elementy. Zaczynając od początku, otwór wlotowy posiada wystarczającą średnicę do wyciskania surowców wielkości pomidora czy jabłka. Jest to całkiem dobra wielkość, jednak na rynku istnieją wyciskarki o większej średnicy co pozwala nam na szybsze przygotowywanie soku. Większe surowce należy kroić na mniejsze elementy.

Całe owoce

W przypadku bardzo twardych warzyw warto mimo to pokroić je na mniejsze elementy tak aby wyciskarka się nie zapchała. Niestety w tej klasie wyciskarek nie znajdziemy biegu wstecznego, który umożliwia samoczynne oczyszczenie się ślimaków z zalegającego surowca.

Ważną rzeczą na którą należy zwrócić uwagę jest to, że przy wyciskaniu owoców posiadających pestki należy uprzednio się ich pozbyć ponieważ mogą uszkodzić wyciskarkę!

Co z innymi surowcami, które są bogate w składniki odżywcze jak mięta, pietruszka, szpinak, jarmuż i inne? Kuvings B6000 bez problemu wyciśnie z nich sok i doda świetnego aromatu do soków.

Przechodząc dalej, kolejne z ważnych elementów wyciskarki to wałek i sito. Zostały one wykonane z wytrzymałego materiału zwanego ULTEM. Jest to standard, który utrzymuje się w większości wyciskarek. Jest on wolny od szkodliwych związków i trwały. Kuvings B600 to wyciskarka pionowa, jedno-ślimakowa. Większość wyciskarek posiada teraz 2 ślimaki, jednak nie powinno to stanowić większego problemu podczas codziennego korzystania.

Wałek i sito z ultemu

Imponującą liczbą jest tutaj ilość lat na którą producent daje nam gwarancje. Jest to aż 10 lat zarówno na silnik jak i pozostałe podzespoły. U innych producentów gwarancja waha się zaledwie od 5 do 10 lat na sam silnik. Pozostałe elementy to najczęściej okres gwarancji w granicach od 1 roku do 5 lat.

Korek niekapek to mały dodatek, który z pewnością spodoba się osobom, które nie lubią sprzątać (czyli chyba każdemu 🙂 ). Dzięki niemu mamy możliwość zablokowania dolnego spustu soku tak aby po prostu nie sączył się na blat robiąc niepotrzebny problem. Obecnie większość wyciskarek stosuje ten “gadżet” w swoich wyciskarkach. To nie jego jedyne zastosowanie. Gdy zatkamy korek podczas czyszczenia wyciskarki to na pewno lepiej się oczyści z pozostałości surowców.

Korek niekapek w kuvings

Kuvings B6000 – potężny silnik

Ten podzespół wymaga osobnego opisania. Rzadko kiedy stosuje się tak mocne silniki w tej kategorii cenowej. Silnik w tym urządzeniu posiada moc aż 240 wat. Nie ogranicza to naszych możliwości jeśli chodzi o surowce do przygotowywania soków. Warto jednak najpierw pociąć bardzo twarde warzywa i owoce jak burak czy marchewka i sprawdzić z jakiej wielkości surowcami sobie radzi. Co prawda silnik może dać radę, jednak w procesie wyciskania bierze udział wiele innych części. Szkoda było by którąś z nich uszkodzić lub skrócić jej trwałość.

Cicha praca

Jak każda z wyciskarek wolnoobrotowych, Kuvings B6000 charakteryzuje się cichą kulturą pracy, przez co nie musimy się martwić że będziemy przeszkadzać innym domownikom. Podczas wyciskania słychać jedynie miażdżenie surowców i cichą pracę silnika. Nie przeszkadza to w prowadzeniu rozmowy czy też oglądaniu telewizji.

Dane techniczne Kuvings B6000

 • Typ: Pionowa
 • Technologia wyciskania: Jedno-ślimakowa Pionowa
 • Pojemność misy: 400 ml
 • Prędkość wałka ślimakowego : 65 obr./min
 • Prędkość koszyczka mieszającego: 65 obr./min
 • Rozmiar otworu wsadowego: 75 mm
 • Blokada kapania: Tak
 • Bieg wsteczny: Tak
 • Regulacja gęstości soków: Nie
 • MPN: B6000PR
 • Certyfikaty: BPA-free
 • Marka: Kuvings
 • Materiał wykonania: Tworzywo
 • Gwarancja: 10 lat
 • Rodzaj wykończenia : Połysk
 • Typ silnika: Indukcyjny bezszczotkowy (BLDC)
 • Długość przewodu: 1,4 m
 • Moc: 240 W
 • Wymiary (wys x szer x gł): 228 x 208 x 484(H) mm
   
   
   

Podsumowanie

Jak widać, wyciskarka ta posiada wiele cech, które są zbliżone do standardów wyciskarek wyższej klasy. Czy polecili byśmy tą wyciskarkę naszemu znajomemu? Jak najbardziej! Interesującym faktem jest bardzo długi okres gwarancji, ma silnik o dużej mocy, który pracuje cicho, wałek oraz sito z ULTEMU. Te cechy przekonały nas do tego produktu. Warto sprawdzić jak wygląda proces gwarancyjny oraz czy firma nie robi z tego powodu problemów, jednak jeśli wszystko jest w porządku to jak najbardziej powinniśmy zainteresować się tym urządzeniem. W przypadku, gdy podoba nam się opcja 10-letniej gwarancji ale mamy jednak większe wymagania co do jakości wyciskarki to warto zobaczyć naszą recenzję Kuvings D9900.

Pozostałe strony warte sprawdzenia

Nie znalazłeś/aś tego czego szukasz? Sprawdź najlepsze recenzje wyciskarek na naszej stronie głównej oraz nasz ranking wyciskarek tutaj.

Post Author: Jacek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *