Wyciskarka wolnoobrotowa Hurom HQ 2G – Nasza opinia

Wyciskarka HQ 2G jest kolejnym modelem od firmy Hurom. Najnowsza wersja tego modelu została wypuszczona końcem roku 2018 aby móc konkurować z najlepszymi modelami w roku 2019. Wyciskarka ta jak inne modele od firmy Hurom posiada niesamowicie elegancki wygląd i jest kompaktowych wymiarów co oznacza że będzie wyglądać elegancko w każdej kuchni. Model ten spełnia normy opatentowanej technologii Slow Squeeze (SST), która jest opracowana właśnie przez firmę Hurom. Przy produkcji modelu HQ 2G skupiono się przede wszystkim na eleganckim i klasycznym wyglądzie. Producent opisuje ją jako świetną głównie dla początkujących. Jej cena jest również dość konkurencyjna zwłaszcza jeśli zwrócimy uwagę jak bardzo zaawansowane technicznie jest to urządzenie.

Duża misa na sok i korek niekapek

misa na sok korek niekapek Misa o pojemności 500ml jest zdecydowanie wystarczająca do domowego użytku. Można przygotować 2 szklanki soku podczas jednorazowego wyciskania. Korek niekapek jest niezwykle użytecznym dodatkiem, dzięki któremu nie nabrudzimy podczas przygotowywania soku. Dodatkowo, wyciskarki wyposażone w korek niekapek czyści się o wiele łatwiej i szybciej.

Technologia SST

Technologia SST Co kryje się za tą technologią? Ogólnie wyciskarki wolnoobrotowe mają za zadanie wyciskać sok powoli, aby nie powodować nadmiernego nagrzewania się surowca co może powodować utraty witamin i minerałów. W przypadku technologii SST, wyciskanie jest jeszcze wolniejsze i dokładniejsze. Sok wyciskany jest z surowca pod wpływem wysokiego ciśnienia. Technologia SST pozwala na jednoczesne wyciskanie, filtrowanie i mieszanie soku aby smakował on jak najlepiej i był jak najlepszej jakości. 

Wykorzystane podzespoły

Wszystkie elementy wykorzystane w Hurom HQ 2G zostały wykonane z materiałów wolnych od szkodliwych biosfenoli (BPA) co jest szczególnie ważne jeśli chcemy uzyskać zdrowy sok, bez szkodliwej chemii. 2-płatowy wałek ślimakowy z podwójnymi łopatkami wykonano z trwałego i wytrzymałego materiału zwanego ULTEM. Jest to duży plus dla tego modelu (jak na swoją cenę to bardzo dobry wynik). Wałek ten obraca się z prędkością zaledwie 43 obrotów na minutę co jest bardzo dobrym wynikiem. Z biegiem lat jego prędkość zmniejszała się stopniowo aby temperatura była jak najniższa. 

Parametry techniczne

Technologia wyciskania:
Hurom SST2™
Pojemność misy:
500 ml
Materiał obudowy:
Tworzywo
Kolor przeważający:
szary
Obroty silnika:
43 obr/min
Obroty szczotki:
43 obr/min
Wymiary (Gł. x Sze. x Wys.):
171 x 249 x 398 mm
Waga:
6,2 kg
Moc:
150W
Model ten najczęściej znajdziemy w sklepach w wersji kolorystycznej szarej. Materiał zewnętrzny wykonany jest z tworzywa, które nie wygląda tak efektywnie jak inne modele od firmy Hurom, jednak jest to kwestia ceny. Aby kupić model wykonany na przykład ze szczotkowego aluminium należy zapłacić kilkaset złotych więcej. Waga modelu wynosi 6,2 kg co jest całkiem dobrym wynikiem. Nie jest ani za ciężka ani zbyt lekka co mogło by powodować przesuwanie się po blacie podczas wyciskania. Moc 150W jest wystarczająca do wyciskania zarówno miękkich jak i nieco twardszych warzyw i owoców.

Czy model znajdzie się w rankingu wyciskarek?

Nasz ranking wyciskarek wolnoobrotowych jest aktualizowany od czasu do czasu aby zapewnić klientom jak najlepszy obraz tego, które wyciskarki są warte swojej ceny. Wyciskarka Hurom HQ 2G z pewnością znajdzie się w nim z racji na utrzymanie przez producenta świetnego stosunku jakości do ceny.

Post Author: Jacek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *