Wyciskarka Cooksense HD 200 Wat

Wyciskarka Cooksense HD 200 WAT jest rodzajem wyciskarki jedno-ślimakowej pionowej. W swojej kategorii cenowej okazuje się ciekawym wyborem z racji kilku cech, które opiszemy poniżej. Możemy używać jej zarówno jako standardowej wyciskarki do soków, lecz również jako młynka do mielenia nasion a także do homogenizacji.

Wyciskarka Cooksense HD 200wat

 

W zestawie znajduje się dodatkowy bęben umożliwiający przygotowywanie masła orzechowego, mleka sojowego, rozdrabnianie ziaren, orzechów i wiele więcej. To pozwala zastąpić jedno, standardowe urządzenie do każdego z tych zadań za pomocą jednego, praktycznego. Co oferuje nam to urządzenie?

Cichy i mocny silnik

Lubisz przygotowywać swoje ulubione soki, mleko sojowe i inne o późnej porze lub wcześnie rano? Z tą wyciskarką to nie problem. Głównie za sprawą bardzo cichego silnika, którym nie będziesz nikomu przeszkadzać.

To nie wszystko co można powiedzieć o silniku zastosowanym w tym urządzeniu. Posiada on moc aż 200W tak, aby mógł radzić sobie również z innymi zadaniami do których został stworzony jak mielenie i rozdrabnianie. Jak na swoją kategorię cenową jest to imponujące osiągnięcie. Wiele wyciskarek budżetowych stosuje słabsze silniki, które dedykowane są do mniejszych owoców i warzyw o dużej miękkości. Twarde surowce po prostu zapychają je, ograniczając nasz jadłospis o wiele niezbędnych naszemu organizmowi witamin i minerałów. 

Pracuje z prędkością 47 obrotów na minutę

To dobrze czy źle? Otóż, jest to bardzo dobra wiadomość, którą nie wszystkie wyciskarki mogą się pochwalić. Dlaczego to aż tak ważne? Wyciskarki, które pracują na dużych obrotach generują niezbędne ciepło, przez co cierpią składniki odżywcze zawarte w składzie wyciskanych surowców. Warto o tym pamiętać przy wyborze urządzenia. Dodatkowo, powolne obroty umożliwiają powolne wyciskanie owoców i warzyw.

Korek niekapek

Urządzenie to posiada zatyczkę w miejscu wylotu soku aby ułatwić obsługę wyciskarki. Jest to praktyka, którą stosuje się w wielu urządzeniach dostępnych na rynku. Nawet w tych 2 i 3 razy droższych. Umożliwia ona zatrzymanie soku wewnątrz bębna co daje możliwość przygotowywania sorbetów, koktajli, dodając różne składniki. Korek bardzo ułatwia także czyszczenie wyciskarki. Woda dzięki niemu dotrze w wiele niedostępnych miejsc czyszcząc ją dokładnie.

Korek niekapek w cooksense

 

Podsumowanie

Wyciskarka ta posiada wiele cech urządzeń z wyższej półki cenowej, dlatego warto się nią zainteresować jeśli zaczynamy przygodę z wyciskanymi sokami i nie mamy budżetu na sprzęt lepszej klasy. Oczywiście nie możemy się tutaj spodziewać dużej trwałości i wielu dodatkowych funkcji jednak mimo to wyciskarka HD 200 wat jest jak najbardziej warta swojej ceny. Silnik z pewnością jest jest dobrej jakości z racji długiego okresu gwarancyjnego, który wynosi 5 lat. Na pozostałe podzespoły mamy gwarancję jedynie 1 roku.

Post Author: Jacek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *