Tribest Solostar 4

Wyciskarka Solostar 4 nie jest jedynym produktem firmy Tribest. Zajmują się oni produkcją urządzeń do zastosowań w kuchni. Ich motto brzmi: „czynić zdrowe życie łatwiejszym”. Najbardziej skupiają się na urządzeniach, dzięki którym możemy przygotować zdrowe posiłki i napoje.

Solostar 4 jest wyciskarką poziomą, jedno-ślimakową. Jako wyciskarka wolnoobrotowa pracuje z prędkością 47 obrotów na minutę, co ogranicza temperaturę przygotowania i maksymalizuje ilość składników odżywczych w przygotowywanych napojach.

Nowoczesny design

tak jak w innych modelach wyciskarek firmy Tribest, Solostar 4 posiada design, który spodoba się każdemu kto ceni sobie nowoczesność w kuchni. Dostępna jest w kilku kolorach, jednak naszym zdaniem kolor biały prezentuje się najlepiej.

Wykonana z bezpiecznych surowców

Solostar 4 posiada certyfikaty, które potwierdzają że jest ona wykonana z bezpiecznych materiałów. Zarówno wał jak i sitko zostały wykonane z materiału ULTEM, który uznawany jest w czołówce materiałów wykorzystywanych tam, gdzie liczy się jakość pożywienia. W wyciskarkach z górnej półki ten materiał wykorzystuje się najczęściej. Misa została wykonana z materiału zwanego tritan, który również jest bezpieczny. Wszystkie podzespoły nie zawierają szkodliwych związków, które mogły by zaszkodzić przygotowywanym napojom.

Jednoślimakowa? Wcale nie znaczy gorsza

Ogólnie przyjętym standardem jeśli chodzi o wyciskarki z górnej półki są podwójne wałki. Firma Tribest jednak, w modelu Solostar 4 zastosowała specjalnie opracowany wałek jedno-ślimakowy, który pracuje niemal tak samo jak wałek 2-ślimakowy. W pierwszej części surowiec jest rozdrabniany, w drugiej zaś jest wyciskany sok.
Podwójne sitko – Wałek takiej budowy potrzebował specjalnego sitka. Opracowano je specjalnie na potrzeby wykorzystania w urządzeniach marki Tribest. Firma ta wychodząc naprzeciw również nie zawiodła. Urządzenie Solostar posiada podwójne sitko. Siatka umiejscowiona została na całej długości sitka a nie jak w innych modelach tylko na jej końcu. Zwolennikom wyciskarek 2-ślimakowych możemy polecić urządzenie Green Star Elite 5050 tego samego producenta.

 

Tribest Solostar 4 – nasza opinia

Wyciskarkę tą można zaliczyć do urządzeń ze średniej półki. Nie świadczy to jednak że jest ona wiele gorsza od tych droższych. Firma Tribest za priorytet postawiła sobie jakość i unikalne rozwiązania. Jeśli szukalibyśmy wyciskarki do soków w takim pułapie cenowym to na pewno zwróciła by naszą uwagę.

Post Author: jacek130-admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *